В обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка “Армія генерала Андерса”, яка розкриває маловідомі сторінки ІІ Світової війни.
Виставку створено Радою Охорони Пам’яті Боротьби та Мучеництва (Польща, Варшава), та розповідає вона про нелегкий шлях армії генерала Владислава Андерса. Це – ІІ Польський корпус, армія, яка була створена у 1941–1942 роках за згодою радянського та польського керівництва. З 1943 по 1946 рік вона входила до складу британської армії. Це – єдина армія альянсу, чий шлях за ті роки пройшов трьома континентами – Європою, Азією та Африкою.
На виставці відвідувачам пропонують ознайомитися з фотороботами, малюнками, плакатами, текстами офіційних документів, які розповідають про маловідомі сторінки ІІ Світової війни.
В урочистому відкритті виставки взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в Харкові пан Ян Гранат, єпископ Запорізький Ян Собіло (на фото).
Під час відкриття виставки багато уваги було приділено також політичним та дипломатичним аспектам стосунків СРСР та Польщі у період ІІ Світової війни. Пан Ян Гранат відзначив:
– Тривалий час про цю армію в нашій країні не розповідали, також мало знали про цю сторінку з історії Другої Світової війни і в інших країнах. Тож дуже важливим є те, що зникає ще одна “біла пляма” в історії.
З експонатами виставки вже ознайомилися жителі Санкт-Петербурга (Росія), Харкова, Сум, Кременчука, Бердянська. У Запоріжжі виставка працюватиме протягом місяця.
Генеральний консул Республіки Польща в Харкові також зустрівся із студентами в Запорізькому національному університеті, поспілкувався із представниками польських культурних товариств міста.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА