Україною прокотилась хвиля самогубств серед підлітків

На Київщині 2 учениці 7 класу отруїлися пігулками після перегляду відео в популярному інтернет-додатку. Потім схожі випадки відбулися в інших містах країни. Поліція заявила, що фіксує в Україні новий сплеск небезпечних челенджів щодо суїцидів серед підлітків

Негативний вплив Інтернету

Школярки з Боярки, які випили по 40 таблеток спазмолітиків, не були схильні до самогубства та не мали проблем у родині, – заявили слідчі. Дівчата місяць тому побачили в TikTok публікацію «Випий 40 пігулок та побачиш, що буде», та вирішили «спробувати». Пішли в аптеку, купили пігулки й вжили їх у шкільному туалеті. Одна школярка померла, друга з отруєнням потрапила у лікарню.синий_кит

Аналогічний випадок був в Умані, на Черкащині. Там ушпиталили 2-х 8-класниць, які вжили пігулки. Нині обидві дівчинки перебувають у міській лікарні, їхній стан стабільний.

Наразі поліція фіксує стрімке зростання кількості самогубств та спроб суїциду серед підлітків по всій країні.

Варіант блокування соцмережі TikTok на території України поки не розглядається. Адже для цього треба довести наявність в ньому негативного контенту, і в цьому має допомогти кіберполіція.

Групи смерті активізувалися

2021 рік почався з 18 самогубств дітей і спроб їхнього вчинення. Вік дітей – від 10 до 16 років. Причиною зростання числа самогубств деякі джерела називають активізацію, так званих, груп смерті, на зразок «Синього кита». І в кожному окремому випадку важлива робота підрозділів кіберполіції з виявлення груп та заходів з їхнього блокування. Про це заявила представниця ювенальних прокурорів Департаменту захисту дітей Офісу Генерального прокурора Юлія Усенко.задания_смерти

Своєю чергою, в кіберполіції повідомляють, що постійно здійснюють моніторинг таких каналів, але, на жаль, жодної інформації щодо їх офіційного встановлення чи блокування немає.

А ситуація тим часом дуже небезпечна. Дітей та підлітків в групах смерті тисячі, і це без перебільшення. Школярі знають про такі групи і вступають до них, адже для них це лише гра, в якій ти можеш показати, що не «слабак», що вже дорослий і можеш сам розпоряджатися своїм життям.

Судові експерти, які проводять посмертні психологічні експертизи, вважають головною причиною суїциду підлітків до 13 років проблеми у родині.

Діти компенсують нестачу уваги до себе

Прокоментувати ситуацію із самогубствами підлітків «Запорозька Січ» попросила запорізького дитячого психолога Наталю Малєєву.

– Підлітковий вік – один із критичних етапів. Соціальне середовище виходить на перший план, а бажання бути поміченим і завоювати авторитет у однолітків стає одним з пріоритетів дитини. Для підлітків дуже важливо мати свої секрети і особисте життя. Проте батьківська підтримка і прийняття для них теж важливі. Батьки – головний приклад для підлітка, – зазначає вона.bf9e745-peppersmint-depositphotos-1320

Психолог дала поради, як поводити себе з підлітком.

  1. Чим більше заборон, тим більше опору. Довіра до своєї дитини – 90% успіху у спілкуванні з нею. Якщо ви їй довіряєте, вона намагається довіру виправдати. Ні – робить на зло.
  2. Повчання зазвичай не приносять результату. Акцент на тому, щоб більше слухати дитину, а вже після – висловлювати свою думку.
  3. Намагатися знаходити компроміс завжди.
  4. Для підлітка все в його житті, все, що з ним відбувається – глобально, важливо з розумінням ставитися до його проблем.
  5. Батьки не повинні ні з ким порівнювати підлітка, це його ображає і впливає на самооцінку
  6. У взаєминах та вихованні підлітка важлива послідовність.

– Як бачимо, адекватні батьки, які мають здорові відносини з дітьми, можуть не переживати, що дитина піде грати в провокаційні флешмоби з соцмереж. Зазвичай це роблять самотні діти, яким недостатньо уваги та розуміння батьків, – вважає Наталя Малєєва.

Поговоріть із дітьми про небезпеку в інтернеті. В Україні у будні з 12:00 до 20:00 працює безкоштовний телефон довіри для дітей: 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).

Читайте також: У Запорізькій області підліток намагався вкоротити собі життя