Пандемія коронавірусу внесла свої корективи в загальноосвітній процес

Із запровадженням карантину навчальні заклади по всій Україні зачинили свої двері. Тож школярі та студенти навчалися дистанційно. Та багатьох батьків обурює такий формат навчання, адже діти отримують інформацію не так, як слід. «ЗС» розбиралася, як навчатимуться діти з першого вересня

Уроки онлайн – знищення знань

Днями в Запоріжжі батьки школярів вийшли на акцію протесту під стіни облдержадміністрації, щоб заявити: дистанційне навчання губить освіту для їхніх дітей. Запоріжанка Олена розповіла, що вони з чоловіком періодично навіть не виходили на роботу, щоб якісно виконувати домашні завдання з дитиною. Жінка також зазначила, що у неї часто виникала необхідність самій пояснювати сину окремі теми занять, які він не зміг зрозуміти під час відеоуроків.

«Відпрошувалися з роботи, бо треба було сидіти вдома. Погано син сприймав ці відеоуроки, бо вони діти ще не зібрані у першому класі, та нема контакту з вчителем. У мене нема педагогічної освіти, щоб я йому пояснила, і він все це зрозумів добре, тому була неправильна подача інформації», – ділиться Олена.

Випускники шкіл також долучалися до акції протесту, адже не хочуть проводити свої перші студентські роки за екраном монітора.

«Важко було виконувати домашні завдання. Зараз хочу вступати й хочу в коледжі знайомитися з однокурсниками, спілкуватися, бачитися з викладачами, бо дистанційні заняття – це дуже незручно», – розповіла учасниця акції Ганна.bpdo-624x351

Під час карантину батьки активно створювали спільноти у Фейсбук, де ділилися своїм гірким досвідом навчання онлайн. Ось декілька з дописів:

«Дивлюся на завдання, які просто викидаються у вайбер, і тихо про себе лаюсь. На першому фото – англійська мова (яку я ніколи в житті не вивчала). Тим паче, що зараз карантин, і жодна з приватних студій не працює. От як вчити дитину, що робити, як самій зрозуміти?».

«Сьогоднішнє самонавчання, а не дистанційне навчання, як це називають, вважаю недійсним. У нас не навчають через зум або скайп, як у деяких школах, а просто скидають завдання та потім не пояснюють, за які саме помилки була поставлена ??низька оцінка! Це потрібно хоча б для того, щоб розуміти надалі, як і що правильно писати!».

А що далі?

Міністерство освіти і науки заспокоює тим, що повністю переводити школи на дистанційну освіту не збирається. Але розробляють 3 сценарії «запуску» шкіл: основний очний, дистанційний та змішаний. Фінальний список рекомендацій узгодять вже найближчим часом, щоб у школярів та закладів був час підготуватися.

Серед рекомендацій щодо роботи шкіл з 1 вересня розглядаються такі: перед початком роботи всім працівникам та дітям вимірюється температура перед входом у заклад. Якщо температура становить вище 37,2 градуси – у заклад не допускають.

Батьки, які приводять дитину до школи, повинні бути в масках. Також у закладах мають бути антисептичні засоби, якими діти мають користуватися винятково під наглядом дорослих.

Також у МОН зараз роздумують над тим, щоб навчати дітей у 2 зміни й, можливо, поділити класи задля уникнення контакту між школярами.

Після того, як Уряд продовжив карантин до 31 серпня, стало відомо, що залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону. Тільки у червоній зоні передбачено заборону відвідування закладів освіти. У всіх інших учні підуть до школи, якщо не погіршиться ситуаціями із захворюваннями по всій країні.

Інструкція для шкіл Британії

Нещодавно ця країна входила в антирейтинг щодо розповсюдження захворювання на COVID-19. А зараз готується до відкриття шкіл всіх вікових груп після літніх канікул. Особливостями буде те, що дітей розділять на невеличкі групи (бульбашки), в яких не потрібно носити маску чи зберігати дистанцію. Такі угруповання матимуть індивідуальний графік навчань і час перерв та обідів, щоб не контактувати не тільки між класами, а й всередині них. Якщо хтось всередині групи захворіє, то лікуватися додому відправлять всю групу. Навчальну програму посилять, так, для учнів 7-го класу частково нададуть матеріал за 6 клас, в якому вони навчалися дистанційно.

Читайте також: На Запоріжжі майже півтора десятка випускників склали ЗНО на найвищій бал