2 березня в міськвиконкомі під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Юрія Каптюха відбувся семінар з питань взаємодії органів влади по роботі з дітьми, схильними до правопорушень, та дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах. Він пройшов у рамках засідання координаційної ради з питань профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та захисту прав дітей.
У роботі брали участь фахівці підрозділів служби (управління) у справах дітей міської ради, територіальних відділів освіти і науки, відділень кримінальної міліції у справах дітей, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Головною метою заходу було відпрацювання питань взаємодії різних органів і служб по роботі з дітьми.
“Підтримка дітей та молоді є одним із пріоритетних напрямків роботи міської влади”, – такими словами почав семінар заступник міського голови Юрій Каптюх.
За словами начальника служби (управління) по справах дітей міської ради Наталії Сиворакши, протягом 2011 року було виявлено та поставлено на профілактичний облік 244 дитини, що проживають у родинах, де батьки або ті, хто їх заміняють, ухиляються від батьківських обов’язків. “195 дітей було взято під опіку або всиновлено. Четверо дітей було влаштовано в прийомні родини. На жаль, жодного будинку сімейного типу в Запоріжжі немає. Проте, нарешті, скресла крига відносно житла для дітей, позбавлених батьківського піклування. Невдовзі під ці цілі буде передано двоповерховий будинок на вул.Таганській”, – повідомила вона.
За інформацією представників правоохоронних органів, у Запоріжжі протягом 2011 року складено 749 протоколів на батьків, які не виконували свої батьківські обов’язки.
За той же період службою (управлінням) по справах дітей отримано 130 повідомлень про здійснення злочинів і правопорушень неповнолітніми громадянами. “Двоє неповнолітніх скоїли вбивства”, – повідомив начальник відділу кримінальної міліції Сергій Холод. Як свідчить статистика, значна частина правопорушень відбувається підлітками в стані алкогольного сп’яніння.
Протягом 2011 року до адміністративної відповідальності за продаж алкогольних напоїв і сигарет неповнолітнім було оштрафовано 620 підприємців. Заступник міського голови Юрій Каптюх повідомив, що міська влада має намір в 2012 році посилити контроль за суб’єктами підприємницької діяльності, які торгують таким видом товару.
Підсумком семінару стала розробка основних напрямків роботи служб на 2012 рік, а також відпрацьовування питань їхньої тісної взаємодії.