Світ
4 березня у Росії відбулися президентські вибори. З метою недопущення безладів у Москві перекрили площі Революції, Манежну та Тріумфальну, а також вулиці Тверську та Садово-Тріумфальну. Станом на 12 годину в країні закінчилися запаси відкріпних талонів. Москвою курсували сто автобусів, які розвозили молодих людей по виборчих дільницях. Як пояснив міськвиборчком – для того, щоб забезпечити голосування працівників із безперервним режимом роботи. Увечері відбувся щонайменше 100-тисячний мітинг на підтримку В. Путіна. Оголосивши тут про свою перемогу, Володимир Путін навіть прослізився.
Після обробки 99% бюлетенів голоси виборців розподілилися так: Володимир Путін – 63,66%, Геннадій Зюганов – 17,19%, Михайло Прохоров – 7,92%, Володимир Жириновський – 6,22%, Сергій Миронов – 3,84%. У Москві і Санкт-Петербурзі другим, слідом за Путіним, став не Зюганов, а Прохоров.
На виборчій дільниці в Академії наук Росії, де голосував прем’єр РФ Володимир Путін, свою акцію провели активістки українського руху FEMEN.
У Сілезькому воєводстві Польщі зіткнулися два пасажирські поїзди – Варшава-Краків и Пшемисль-Варшава. Загинуло 15 осіб, ще 60 – поранені.
Мітт Ромні під час попередніх виборів республіканцями свого кандидата на пост президента США отримав перемогу вже у восьмому штаті. Таким чином, серед чотирьох кандидатів від партії напередодні т.зв. “супервівторка” 6 березня його шанси розглядаються як більші. Цього дня, нагадаємо, попередні вибори відбудуться відразу у 10 штатах.
Президента Венесуели Уго Чавеса знову прооперовано на Кубі. У нього видалено чергову ракову пухлину. Після операції Чавес зустрівся із Раулем (президентом Куби) та Фіделем Кастро – колишнім лідером цієї острівної країни.
В Азербайджані, після того як голова райадміністрації Губи досить недоброзичливо висловився стосовно жителів району, тут розгорілися безлади, які вдалося зупинити лише введенням внутрішніх військ. Голову адміністрації зняли з посади, всіх затриманих відпустили.
Україна
38-річного Сергія Колобова призначено на посаду міністра фінансів України. До цього він працював заступником голови Нацбанку України.
Під час дебатів на програмі Савіка Шустера (УТ-1) екс-міністр оборони і народний депутат Олександр Кузьмук назвав класичною дезінформацією публікації Wikileaks стосовно впливу російських лідерів на політичну ситуацію в Україні.
Міський голова Тернополя Сергій Надал потрапив до місцевої психіатричної лікарні прямо під час прямого ефіру на радіо “Ера” (у нього віднявся язик). Після цього з`явилися публікації, що мер був п’яний. Прес-служба міськради заявила, що С. Надал подасть на це у суд про захист своєї честі і гідності.
Слідом за зниженням ціни на російський газ вже 9 європейським компаніям “Газпром” вийшов з пропозицією про зниження ціни на 10% і для України. Попередня умова – Україна має не знижати закупівлю російського газу до рівня у 27 млрд. кубів.