Під час нинішнього карантину багато людей налякані і напружені
Стрес пригнічує імунітет і робить наш організм більш вразливим до хвороб. Тому важливо взяти себе в руки і заспокоїтися.
Журнали Psichologies і «Телеграф» запропонували низку способів пережити важкі часи.
- Необхідно привчати себе радіти. Оптимізм – справа практики, тому потрібно свідомо шукати, помічати і запам‘ятовувати те, що радує. Один зі способів – ставити позитивні питання. Практично в будь–якій ситуації можна запитати себе: що хорошого є в цьому досвіді? Це швидкий спосіб змінити свій настрій і думки.
- Погане так само цінне, як хороше. Не потрібно соромитися або заперечувати свої переживання. Кожне випробування дає шанс стати сильніше.
- Здатися краще, ніж битися об стіну. Більшість важких життєвих ситуацій неможливо пояснити, їх можна тільки пережити і поступово забути. Тільки–но ми припиняємо шукати розумне пояснення, напруга йде.
- Переносити увагу з себе на інших. Зосередившись на інших, легше зрозуміти, що ваші особисті проблеми нічим не відрізняються від проблем інших людей, і вони перестають тиснути.
- Любити, а не боятися. В кінцевому підсумку всі емоції зводяться до 2 основних: любові і страху, причому вони не можуть існувати в душі одночасно. Вибираючи любов, людина витісняє страх зі своєї душі, якщо навпаки – все глибше занурюється в пучину жаху, де немає місця любові. Кожен раз в нападі страху можна говорити собі: «Я обираю любити, а не боятися». Цю мантру можна використовувати як аутотренінг.
- Необов‘язково знати причину проблеми, щоб знайти її рішення. Замість того самокопання корисніше подумати, як саме можна змінити ситуацію, що склалася, і пережити важкі часи.
- Життя не зводиться до проблем. І наявність здоров‘я, житла, сім‘ї, друзів – уже чималий привід для задоволення життям.
- Якщо щось не виходить, потрібно зробити це інакше. Навіть незначне відхилення від звичної рутини дає відмінний результат і надихає на подальші зміни.
- Живіть сьогоденням. Майбутнє залежить тільки від вас, воно не визначається вашими помилками і невдачами в минулому. У ваших силах зробити його краще або гірше.
- Визначте, яким ви хочете бачити своє майбутнє. Найчастіше уявляйте своє майбутнє – якщо ви можете його побачити, почути або відчути, ви можете його створити.
- Дайте відповідь на запитання «За що я вдячний життю». Найдуховніше і найвище почуття, відоме людині, – це почуття вдячності. Поки ви живі, ви можете все змінити. Відчувати і висловлювати подяку – не означає задовольнятися малим, а тільки визнавати існування доброго у вашому житті. Усвідомлення цього надихне вас на подальші досягнення.
- Пам‘ятайте, що подібне притягує подібне. Тільки ви керуєте своїм настроєм, і він не має залежати виключно від зовнішнього успіху і добробуту.
Читайте також: Чому запоріжцям слід додати айву в свій осінній раціон