Воєнна ситуація в Запорізькій області залишається незмінною: українські воїни захищають кожен сантиметр нашої землі, а ворог продовжує зазнавати втрат. У підрозділах російської армії, які воюють проти України на Запоріжжі, зростає кількість так званих “відмовників”, які стають вже системним явищем: російські солдати відмовляються йти в бій. Про це повідомляє речник ЗОВА, полковник ЗСУ Іван Арєф’єв.

У той самий час противник намагається провести фортифікаційне обладнання своїх позицій, поповнює запаси озброєння та військової техніки, боєприпасів і паливно-мастильних матеріалів, веде розвідку із залученням безпілотних літальних апаратів.

Окрім того, російські окупанти продовжують знищувати цивільну інфраструктуру та вбивати мирне населення.

У Василівці вчора з 15-ї години тривали обстріли з боку російської армії. Ворожі снаряди потрапляли на території приватних будинків. Кількість постраждалих уточнюється.

За словами жителів смт. Приазовське росіяни розосередили свою техніку у полях зі сторони Нововасилівки, також техніка заїжджала у населений пункт, після чого російські військові вривалися в будинки мирних жителів з обшуками.

За інформацією мешканців Чернігівської громади, окупанти продовжують викрадати чоловіків. Ті, кому вдалося повернутися з полону, розказують: їх тримали у підвалі і катували. Про викрадення мирних жителів також повідомляють в Мелітопольському районі області. У самому Мелітополі збільшується кількість колаборантів, які допомагають російській окупаційній владі в її злочинній діяльності.

Окупанти в Енергодарі намагаються створити черговий фейк про нібито виявлений схрон зброї. На відео росіяни назвали невідомих чоловіків представниками тероборони міста та показали зброю в якомусь лісі. На відео – автомати та кулемети, яких у мешканців міста чи навіть представників ТрО точно не могло б бути.

Також у місті поширюють пропагандистські листівки, у яких закликають коритися окупаційній владі, адже, мовляв, росія прийшла сюди назавжди. Також у тих листівках попереджають про те, що для того, аби займатися торгівлею, підприємці повинні домовлятися із самопроголошеним головою окупаційної адміністрації.