Сьогодні   екіпажі двох катамаранів – «Хоттабич» (капітан Станіслав Зайцев) та «Золотце» (Олег Пономаренко) – повертаються з  річкової експедиції, під час якої зібрали землю із семи козацьких січей. Тепер цю землю урочисто покладуть до кургану на Хортиці.

Учасники експедиції, команда з п’яти чоловіків, здійснила тривалу експедицію на двох катамаранах та повернулася до Запоріжжя. Експедиція готувалася два роки. Почався похід від фортеці Кодак, учасники дійшли водним шляхом до фортеці Тінбурн, яка вважалася воротами до Чорного моря. Капітани катамаранів із своїми помічниками взяли проби ґрунту з дна, де раніше стояли Томаківська, Микитинська, Чертомликська, Базавлуцька, Нова, Кам’янецька та Лежківська Січі. Щоб дістати землю легендарних січей, наші дослідники пірнали без акваланга на глибину 10 метрів.

Запоріжці готувалися до подорожі за історичними матеріалами, такими, як праці Яворницького, старовинні карти Боплана, сучасні лоції Дніпра. 2015 року була здійснена перша спроба проходження цього маршруту, але тоді біля села Покровського, недалеко від могили Івана Сірка, шторм пошкодив один з катамаранів. Тепер же, нарешті, все вдалося.

Учасники експедиції наразі готуються урочисто віднести проби ґрунту з дна Дніпра до святої землі Хортиці, щоб поєднати всі січі в легендарному місці.