8 червня в Палаці спорту “Юність” відбувся турнір між боксерами Запорізької області і збірною України, який є презентаційним у запланованій серії турнірів, що будуть проходити по всій Україні. Захід проходив під гаслом: “Бокс проти наркотиків і дитячої злочинності”.
У боксерському турнірі брали участь всього 18 бійців. Від кожної команди виступало по дев’ять спортсменів. Пари були розбиті за ваговими категоріями – від 49 кг до 91 кг і вище. Переможцем стане команда, котра набере більшу кількість балів, які визначали за такою схемою: програш – 1 бал, нічия коштувала 2 бали, а за перемогу давали 3 бали. Кожний учасник отримав по кубку: переможець – кубок переможця, а той, хто програв – кубок учасника турніру.
Вхід до палацу – безкоштовний, зал був заповнений більше ніж наполовину. Переважна кількість глядачів – молодь. Змагання відкрили національним гімном України, який виконав запорізький співак Вадим Васильєв. Перше слово привітання надали меру міста Олександру Сіну. Він розповів про розвиток молодіжного спорту та пообіцяв, що в палаці спорту зроблять ремонт для комфортного проведення наступних спортивних змагань.
Першими виступали спортсмени легкої вагової категорії – 49 кг. За рішенням суддів перемогу одержав боксер з нашого міста – Дмитро Замотаєв.
В категорії 52 кг бій був рівний – нічия, як говорять: “Перемогла дружба!”.
Третіми на ринг вийшли учасники з ваговою категорією 56 кг. У цьому поєдинку переміг боксер збірної України. Після цього бою командний рахунок став 8:4 на користь запоріжців.
Далі виступали бійці до 64 кг. Обидва противники прагнули перемогти, але переміг Євген Пархоменко. Збірна України за кількістю балів почала наздоганяти запоріжців. Рахунок 9:7.
У п’ятому бої брали участь боксери з вагою 69 кг. Спортсмени показали високу техніку ведення бою: пересування по рингу, серії ударів, відходи від ударів, блоки. Напруга зростала. Глядачі з нетерпінням чекали визначення результатів бою. Перемогу дістав представник збірної України Володимир Прокопенко. Збірна України зрівнює рахунок із запоріжцями 10:10.
Шостий поєдинок провели юнаки з ваговою категорією 75 кг. Бій був дуже важким і напруженим. За три раунди було чотири нокдауни. На жаль, ці нокдауни отримав представник нашої збірної. Змагання було достроково завершено за рішенням рефері за значної переваги Влада Войталюка з Дніпропетровська. Командний рахунок – 11:13 на користь збірної України.
Нарешті майстерністю змагалися важковаговики до 91 кг. Євген Григоренко (м.Запоріжжя) і Роман Чубей (м.Донецьк). Кожен удар цих хлопців був дуже важким. У другому раунді Роман отримав травму носу, а потім нокаут. Змагання зупинили. Командний рахунок зрівнявся 14:14.
Тільки в останніх двох поєдинках визначиться команда-переможець. Перша пара суперважковаговиків вище 91 кг – Олександр Скорий (м.Мелітополь) та Михайло Лучкін (Дніпропетровськ).
Зал шалено вболівав за нашого земляка. Кожна успішна атака супроводжувалась бурхливою реакцією трибун, скандували: “Запоріжжя, Запоріжжя!”. Перемога – однозначно за нами. Ми не помилились – Олександр легко її виборов.
Далі на рингу з‘явилися Іван Безверхий (Запоріжжя) і Олександр Трифанов (Полтава). Змагання було видовищним. Глядачі знов емоційно реагували. Йшов жорсткий обмін ударами з обох боків. Декілька разів порушував правила бою Олександр. Бій закінчився нічиєю.
На велике задоволення глядачів перемогла збірна Запоріжжя з рахунком 19:17.