З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича 5.04.2012 Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1381 “Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення”, відповідно до якої у 2012 році збільшено розміри щорічної разової грошової допомоги до 9 Травня:
– інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин:
інвалідам І групи – 2200 гривень;
інвалідам ІІ групи – 1920 гривень;
інвалідам ІІІ групи – 1720 гривень;
– особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2200 гривень.
На сьогодні в Запорізькій області проживає близько 75 тис. осіб, яким передбачене надання вказаної грошової допомоги, у тому числі:
– інвалідів війни:
І групи – 1,5 тис. осіб;
ІІ групи – 2,2 тис осіб;
ІІІ групи – близько 1 тис. осіб;
– учасників бойових дій та колишніх неповнолітніх в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітей, які народились у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 11,3 тис. осіб;
– осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 особи;
– членів сімей загиблих та дружин (чоловіків) померлих інвалідів війни, дружин (чоловіків) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге – 13,7 тис. осіб;
– учасників війни та колишніх в’язнів концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, осіб, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітей партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 45,5 тис. осіб.
Загальна сума коштів для надання одноразової щорічної допомоги ветеранам війни в області становить близько 27 млн. грн.
Органами праці та соціального захисту населення сформовано виплатну базу та відповідні реєстри.
Виплати буде здійснено з 25 квітня по 5 травня через поштові відділення та банківські установи за місцем проживання ветеранів війни.
Одночасно до 67-ї річниці Перемоги понад три тисячі жителів Запорізької області, безпосередніх учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років отримають також одноразову грошову допомогу в розмірі 500 гривень кожний, згідно з діючою обласною Програмою соціальної підтримки малозабезпечених громадян з числа ветеранів війни, праці, інвалідів, інших соціальних верств населення “Назустріч людям” на 2011 – 2014 роки, затвердженою рішенням обласної ради від 24.02.2011 №14 зі змінами. Для цього передбачено кошти з обласного бюджету в сумі 1,7 млн. грн.

Головне управління праці та соціального захисту населення