Ірина Костенко

У середу постійна депутатська комісія з гуманітарних питань засідала у такому складі: Ірина Костенко, В’ячеслав Анісімов, Людмила Кругла, В’ячеслав Редя, Михайло Левченко, Елліна Позднякова-Кирбят’єва, Володимир Полухін. Розглядалися питання, які буде винесено на наступну сесію.
Депутати підтримали проект рішення “Про Меморандум про співпрацю у напрямку створення Єдиного дозвільного центру для обслуговування суб’єктів господарювання міста Запоріжжя та Запорізької області”. Як пояснив представник управління розвитку підприємництва та дозвільних послуг Запорізької міської ради, це рішення потрібне через те, що всього в ЄДЦ працюватимуть 24 дозвільні організації, 18 з яких – обласного підпорядкування і лише 6 – створених міськрадою.
До депутатів комісії звернулися представники громадської організації “Федерація Ju-Jutsu” із проханням посприяти подальшій роботі спортивної секції, що орендує приміщення в школі № 58. У свій час, завдяки зусиллям батьківського комітету та спортсменів, що займаються цим видом спорту, у приміщенні колишньої шкільної котельні було зроблено капітальний ремонт і облаштовано зал для занять спортом. Сьогодні секцію відвідують близько 90 дітей та дорослих, членські внески складають 200 гривень на рік, діти з малозабезпечених сімей та члени збірної України займаються безкоштовно. Відтепер, через рішення, прийняте на сесії міськради про підвищення орендної ставки для громадських організацій, орендна плата значно підвищується і складатиме 9 тисяч гривень на місяць. Спортсмени поскаржилися депутатам, що спортивна секція не в змозі буде сплачувати таку суму і може припинити свою діяльність. Депутати вважають, що цього допустити не можна. Вони вирішили написати клопотання за “Федерацію Ju-Jutsu” до департаменту комунальної власності та департаменту освіти з проханням, як вийняток, не збільшували орендну плату для цієї громадської організації.
Жваве обговорення в депутатів викликало рішення, що готує на сесію Департамент житлового господарства та розподілу житлової площі міської ради “Про припинення підприємств шляхом приєднання”. Воно передбачає припинення діяльності всіх існуючих зараз ВРЕЖО шляхом їх приєднання до міського комунального підприємства “Основание”, яке стане повним правонаступником житлових об`єднань. Депутати зажадали, щоб на наступному засіданні комісії представники департаменту докладно розповіли про суть змін.