Безкоштовні розчини для дезінфекції надає Запорізький титано-магнієвий комбінат

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків у Запоріжжі мають самі дбати про дезінфекцію приміщень в умовах карантину. Але деякі представники об’єднань почали наголошувати на тому, що не мають додаткових коштів на придбання засобів знезараження та попросили допомоги у міської влади. Керівництво пішло на зустріч ОСББ та домовилось про виготовлення антисептику з  ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

З початку тижня підприємство почало виготовляти та безкоштовно передавати дезінфікуючий засіб управлінцям багатоквартирних будинків. Розчин, який постачає підприємство – гіпохлорит кальцію – один з побічних продуктів виробничої діяльності ЗТМК. Його отримують в результаті очищенні вапняним молоком від хлору газів, що виділяються і відходять при виробництві тетрахлориду титану і магнію. Як засіб знезараження різних приміщень, у тому числі й лікарень, гіпохлорит кальцію використовують досить давно. Розчин має здатність вбивати багато відомих мікробів.

Його можуть отримати усі ОСББ, хто цього потребує. При цьому мер Запоріжжя Володимир Буряк наголосив, що використання саме цього розчину – справа добровільна.

– Сьогодні міська влада має виконати дуже важливу місію – зберегти життя і здоров’я жителів Запоріжжя. Допомагають у цю важку хвилину відповідальні підприємства, одним  з яких є  ЗТМК. Його допомога – в наданні дезінфікуючого розчину. В умовах карантину ОСББ, керуючі компанії зобов’язані регулярно виконувати дезінфекцію під’їздів. Нам вдалося досягти домовленості з ЗТМК, що підприємство безкоштовно надаватиме засіб для обробки будинків. ОСББ вже почали безкоштовно отримувати цей засіб. Підкреслю, що ніхто не примушує ОСББ використовувати саме його. Головна вимога – виконувати регулярну дезінфекцію будинків. У сучасних умовах це дуже важливо, адже має знизити ризик поширення коронавірусу у Запоріжжі, – зазначив міський голова Володимир Буряк.

Як розповів директор ЗТМК Володимир Сивак, зазвичай розчин гіпохлориду кальцію підприємство продає, проте зараз його безкоштовно поставлятимуть для дезінфекції запорізьких будинків.

– Першу партію гіпохлориту кальцію комбінат вже передав місту. Цю сполуку активно застосовували ще за радянських часів для дезінфекції приміщень в лікарнях. Сьогодні всі проходять випробування на міцність. І від того, наскільки ми готові підтримувати один одного, залежить майбутнє міста. Зараз ми активно допомагаємо міській владі. Відповідальний бізнес зобов’язаний допомогти місту і його жителям в скрутну хвилину, – сказав Володимир Сивак.

За постачання дезінфекційного розчину відповідають голови  районних адміністрацій. Засіб постачатимуть на регулярній основі протягом усього часу дії карантину.

Читайте також: У Запоріжжі слідкуватимуть за самоізоляцією прибулих з-за кордону