Запорізький міський дитячий ботанічний сад – це справжня перлина садово-паркового мистецтва

Перлина міста

Ботанічний сад – родзинка нашого міста. Його не лише відвідують десятки тисяч туристів, а й там у різноманітних гуртках навчаються 800 юних запоріжців. Також Ботанічний сад є базовим для проведення практичних занять, науково-експериментальної роботи студентів вузів та коледжів. Тому міська влада приділяє увагу його розвитку.

«Запорізький ботанічний сад багато в чому унікальний. Подібні установи є в небагатьох українських містах. Завдання полягає в тому, щоб зробити ботанічний сад справжньою перлиною нашого міста, а можливо і всієї країни», – зазначає міський голова Володимир Буряк.

Зараз на території саду продовжується реконструкція. Замість 8 теплиць побудують оранжерею, яка буде відповідати всім сучасним вимогам, навіть із пандусом для людей з інвалідністю. А всередині буде водойма, яка дозволить розширити колекцію водних рослин.

5 IMG_8384

Нова оранжерея буде сприяти підвищенню туристичної привабливості ботанічного саду, створенню належних умов не тільки для працівників, дітей, які відвідують гуртки, а й для рослин, догляду за ними. До речі, подібних оранжерей більш немає в Україні.

Завжди квітне та пахне

На території ботанічного саду розмаїття рослин вражає навіть дорослих. Важливо, що подібних закладів у країні чимало, але запорізький ботсад – серед найкращих.

Снимок

Працівник парку Олександр Хвостов розповів, що у саду майже не буває періоду, коли нічого не квітне, тому в будь-який період року є на що подивитися. Проте справжнє буяння фарб і цвітіння починається саме у весняно-літній період, коли більшість квітів розкривають свої пелюстки.

На сьогодні пік цвітіння у лілій, яких у парку нескінченна кількість: азіатська, гібридна, чалмовидна, тигрова. Своєю яскравістю вони приваблюють жителів Запоріжжя та гостей міста. До того ж це одні з невибагливих, але дуже гарних квітів.

Окрім лілій у парку квітнуть лаванда та троянди – справжні королеви літа.

1 SHER8323

«У нас є чудовий розарій. Влітку кожен має хоч раз прийти, побачити і відчути їхній дивовижний аромат, який вітає в повітрі. На жаль, перша хвиля цвітіння троянд, яка почалася у травні, вже пройшла. Але це не привід засмучуватись, адже скоро розквітнуть нові бутони», – розповів Олександр Хвостов.

Загалом всі охочі помилуватися, сфотографувати яскраві квіти навіть не здогадуються, скільки сил доводиться вкладати, щоб підтримувати таку красу. Через спеку всі працівники знаходяться у стані підвищеної готовності рятувати квіти від сонця та спраги. Щоденний полив, прополювання та слідкування за бутонами – і це ще не повний перелік щоденних справ кожного працівника, адже далеко не всі рослини можуть добре переносити прямі сонячні промені. До цього, щоб урізноманітнити колекцію і щоразу дивувати навіть найдосвідченіших та вибагливих глядачів, Запорізький ботанічний сад співпрацює з усіма 37 ботанічними садами і дендропарками України, щоб обмінюватися досвідом.

IMG_8149

Заступник директора з навчально-методичної роботи Ірина АртюхСавлучинська каже, що у Запорізького ботанічного саду є своя особливість – він є єдиним дитячим ботанічним садом і не тому, що сюди приходять батьки з дітьми, а тому що сад навчає дітей бачити, чути та берегти навколишнє середовище. Тут відбувається пошук вирішення екологічних проблем, та йде робота із дітьми. Вони навчаються доглядати за рослинами, вивчають їхні види і отримують загальні знання через призму природних наук. Долучитися до занять можуть усі бажаючі.

Снимок

Вхід на територію парку зараз дозволений, проте з обов’язковим дотриманням правил особистого захисту (за наявності маски). При вході здійснюється температурний скринінг, та є стіл з антисептичним засобом.

Читайте також: Як запоріжцям комфортно відпочити, не виїжджаючи з міста