Влада – це ми! Про це заявив Запорізький міський голова Володимир Буряк під час зустрічі з колективом газети “Запорозька Січ”. Він став першим мером, який відвідав редакцію за останні десять років.

Володимир Буряк підкреслив важливість комунальних ЗМІ в житті міста і визначив цілі та завдання, які чекають від них мешканці.

– Ваша робота, так само як і робота міської влади, повинна бути спрямована на розвиток Запоріжжя, створення його позитивного іміджу, підвищення рівня життя городян, – сказав він. – Тому ми повинні йти в ногу. Десь ви нам підкажете, в якому напрямку рухатися, які питання слід вирішувати в першу чергу. Десь ми вас підтримаємо. По суті, і ви, і ми є владою, яка повинна відповідати за своє місто та його мешканців.

Як розповів заступник головного редактора Олександр Верьовкін, газету “Запорозька Січ” засновано Запорізькою міськрадою 16 серпня 1990 року. На той час у Запоріжжі це було перше не компартійне видання.

Протягом всієї своєї історії газета була виданням, яке відстоювало принципи демократії, плюралізму думок і підтримувало державність України. Навіть коли держави ще не було – наприклад, у серпні 1991 року газета була єдиною в області, що не підтримала незаконну діяльність ДКНС (ГКЧП) і саме в часи путчу виступила за незалежність України.

– Ми завжди дотримувалися принципу рівності на наших шпальтах усіх депутатів, незалежно від їхньої партійності й політичних уподобань, – підкреслив Олександр Верьовкін. – Вважаю, що газета й надалі має бути саме такою, а тому відчувати підтримку й держави, й запорізького депутатського корпусу. “Запорозька Січ” заслуговує на підтримку ще й тому, що послідовно сприяє розвиткові державної української мови. На жаль, такої преси зараз майже немає.

Володимир Буряк представив колективу нового головного редактора Володимира Рибальченка, рішення про призначення якого було прийнято на останній сесії міської ради. Міський голова розповів про те, що на останній сесії також прийнято рішення про виділення понад 650 тисяч гривень на підтримку редакції нашої газети, пообіцяв допомагати й надалі. У той же час зазначив, що сторінки газети повинні об’єктивно відображати процеси, що відбуваються в Запоріжжі, розповідати городянам про діяльність органів місцевого самоврядування, розкривати проблеми громади та органів влади. А десь і підказати рішення.

– Головне – ми разом з вами повинні формувати прозапорізьку філософію, – підкреслив Володимир Буряк. – Ми чекаємо від вас серйозної роботи щодо підвищення тиражу і прибутковості видання. Перед новим керівництвом комунального підприємства я ставлю завдання побудувати свою роботу так, щоб підприємство могло розвиватися, вирішувати накопичені роками проблеми. І головне – забезпечити працівникам гідну заробітну плату. Впевнений, що за вашої підтримки йому це буде під силу.

Мер також зазначив, що редакція сьогодні перебуває на важливому етапі, пов’язаному з процесом виходу з комунальної власності. І це накладає нові обов’язки.

– Вам виходити у вільне плавання. Тому вже сьогодні необхідно зробити все, щоб процес відбувався безболісно – в першу чергу, для співробітників редакції. Ще одне завдання керівництву – перетворити газету в конкурентний продукт, затребуваний на ринку, що приносить прибуток, – сказав Володимир Буряк. – Впевнений, що і після зміни засновника ми і надалі залишимося добрими друзями та надійними партнерами, яких об’єднує спільна любов до Запоріжжя.

Головний редактор “Запорозької Січі” подякував міському голові та депутатському корпусу за надану довіру і підтримку газети, а також висловив сподівання, що  міська влада буде надійним партнером видання. Візит мера в редакцію, увагу, яку сьогодні надає газеті міська влада, Володимир Рибальченко вважає дуже важливим фактором як для залучення нових читачів, так і для потенційних рекламодавців. “Запорозька Січ” сьогодні стає газетою, з якою рахуються, до якої прислухаються.

– Підприємство, засновником якого є 65 найбільш успішних, авторитетних і впливових жителів Запоріжжя (мер і депутати міськради), просто зобов’язано бути процвітаючим. Ми повинні стати ефективним комунікатором між органами місцевого самоврядування та громадою. Городяни будуть отримувати оперативну та об’єктивну інформацію про дії влади, її плани і наміри. А влада зможе дізнатися, чим живе громада, про проблеми і турботи простих запоріжців. Настав час перестати комунальній газеті бути пропагандистом і агітатором. Потрібно стати організатором прозапорізької громади, – сказав Володимир Рибальченко.

Фото Володимира ШЕРЕМЕТА