Минулого четверга у Запорізькому міськвиконкомі відбулося перше засідання дорадчого комітету з ефективного врядування і розвитку, створеного для впровадження проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який реалізується за участі Федерації канадських муніципалітетів та за фінансової підтримки уряду Канади.

Відкриваючи засідання, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк зазначив:

– Проект «Партнерство для розвитку міст» потрібен Запоріжжю. Дуже важливо, що це проект конкретної технічної допомоги українським містам від канадських муніципалітетів. У рамках його реалізації ми сподіваємося отримати допомогу у вирішенні низки важливих для нас питань.

На думку очільника міста, Запоріжжя цікавить, перш за все, допомога в розробці стратегії розвитку міста, комунікаційної політики, маркетингових стратегій та брендування.  Залучення інвестицій – надважливе питання для міста, як і поліпшення якості надання адміністративних послуг.

– Між владою, бізнесом та суспільством завжди повинно бути розуміння, – підкреслив міський голова Запоріжжя, – на цьому будується все життя громади. Я впевнений, що в нашого міста є великий потенціал. І, перш за все, це інтелектуальний потенціал. Сподіваюсь, що з вашою консультативною допомогою нам вдасться підняти Запоріжжя на новий рівень розвитку.

Директор проекту ПРОМІС Олександр Кучеренко розповів про основні напрями проекту. Це – створення механізмів демократичного відкритого врядування, підтримка малого і середнього бізнесу, налагодження міжсекторальної співпраці для підтримки децентралізації.

Партнерами проекту ПРОМІС стали 16 міст з 4 областей України, в тому числі Запоріжжя.

Головний експерт проекту Ігор Лепьошкін підкреслив, що саме члени комітету визначатимуть ті ініціативи, які будуть реалізовуватися в рамках проекту, а також контролюватимуть їхнє виконання.

До утвореного комітету увійшли 19 осіб, що представляють владу, громадськість та ЗМІ Запоріжжя.

Автор: Володимир ГЕРАСІН