У Запоріжжі завершився перший освітній проект Туристичного інформаційного центру «Школа гідів». Дводенний курс розрахований на підвищення кваліфікації вже практикуючих гідів, а також на жителів міста, яким цікаво дізнатись більше про історію нашого міста і його туристичні об’єкти. В подальшому організатори планують створити єдиний реєстр активних гідів Запоріжжя, які співпрацюватимуть з туристичним центром для покращення екскурсійного обслуговування.

У Запоріжжі на сьогодні є потреба в розвитку туристичного бізнесу. І цей проект — як маленький крок до цього розвитку. Бо без екскурсоводу, без гіда немає туристичного потоку. Кожен, хто завітає до міста, має отримати гідне екскурсійне обслуговування, – сказала директор запорізького Туристичного інформаційного центру Тетяна Йорж.

Протягом двох днів учні «Школи гідів» дізналися деякі секрети цієї професії від практикуючих гідів, засновників київського туристичного проекту. Перш за все, замість традиційної концепції екскурсій кияни пропонують нову, за якою вже 13 років працюють у столиці.

Секрет у тому, що ми створюємо екскурсії в новому нетрадиційному форматі. Головне для нас — емоції та враження клієнтів. Це повинна бути не просто лекція про історію цього місця. Наприклад, костюмований тур, а можна організувати гастротур, який включатиме у себе дегустацію. Це те, після чого людина приходить до нас зі словами “Вау, хочу ще!” – поділився координатор туристичного проекту у місті Київ Арсеній Фінберг.

Також у рамках дводенного курсу «Школи гідів» гості з Києва відвідали екскурсію на комбінаті «Запоріжсталь».

Як на мене, «Запоріжсталь» – один з найцікавіших об’єктів Запоріжжя. Для нас, дітей кам’яних джунглів, це інший світ. І він цікавий, по-своєму гарний. Комбінат вражає своєю величчю, тому, на мою думку, перш за все саме він може зацікавити жителів інших міст. Саме такі великі структурні підприємства можуть стати місцем паломництва індустріального туризму, – впевнений Арсеній Фінберг.