Велике оновлення у головному управлінні державної служби надзвичайних ситуацій. 17 січня запорізькі рятувальники отримали нове обладнання — 15 апаратів, що працюють на стисненому повітрі, а також 60 сучасних комплектів бойового одягу — каски та термостійкі костюми. Рятувальники одразу протестували нове спорядження. Своїми враженнями поділився начальник караулу пожежнорятувальної частини №1 Валентин Стеценко.

– У цьому одязі ми заходимо у полум’я, туди, де дуже велика температура та задимленість. Одяг відповідає усім останнім вимогам: вона вогнестійка та температуростійка. Це важливо, тому що в осередку пожежі завжди висока температура, – розповідає Валентин Стеценко.

ZZZ 0043_01.MP4_snapshot_00.20_[2018.01.18_12.07.24]За старого обладнання, каже Валентин, мав лише 30-40 хвилин, аби знайти та врятувати постраждалого у задимленому приміщенні. Нові ж апарати, які працюють на стисненому повітрі, дають на третину більше часу. До того ж, рятувальник отримує попередження про закінчення повітря у балоні. Панорамні маски, які вогнеборці отримали у комплекті, захищають очі та обличчя від уламків при ліквідації пожеж і автомобільних аварій. Ситуації бувають різні, зізнається чоловік. Тому навіть найменші деталі на спорядженні можуть зберегти життя не лише постраждалому, а й самому рятувальнику.

– Порівняно із аналогами, що були в нас, ця каска у рази краща. На ній є люмінесцентні смужки, котрі вбирають у себе світло, тому їх видно у темряві. Знизу ще одна смужка — вона відбиває світло. Це зроблено задля того, щоб при світлі ліхтарика мене помітили колеги. Адже інколи шукати доводиться навіть самих рятувальників, – зізнається рятувальник.

Начальник відділу по роботі з громадськістю ГУ ДСНС України в Запорізькій області Юлія Баричева зазначає, що таке оновлення є значним внеском у безпеку життя запоріжців.

Це дуже значна подія для нас, тому що на сучасному етапі новітнє обладнання дійсно дає можливість краще працювати, краще рятувати і зберігати життя людей.