З такою ініціативою виступив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк

Сьогодні у виконкомі міськради Володимир Буряк провів нараду з представниквами великих промислових підприємств. Головним питанням наради було виконання заходів, передбачених Меморандумом про спільні дії у сфері покращення довкілля. Цей Меморандум був підписаний між Запорізькою міською радою та великими промисловими підприємствами більше трьох років тому. Документ зобов’язав підприємства міста виконувати природоохоронні заходи за свої кошти.

– Не можу стверджувати, що проблеми екології у Запоріжжі немає. Вона дійсно є. Це питання сьогодні важливе для запоріжців. У рамках Меморандуму було реалізовано багато заходів. Можна напевне сказати, що цього мало, але у результаті викиди в атмосферу скоротилися на 1,6 тисяч тонн на рік, – зазначив Володимир Буряк.

Міський голова наголосив, що робота має бути продовжена. Вона має стосуватися як скорочення викидів шкідливих речовин в атмосферу, так і скидів у Дніпро, озеленення, боротьби з карантинними рослинами. Свої пропозиції з цього приводу подасть міська влада, а також промислові підприємства.

– Завдання управління з питань екологічної безпеки узагальнити ці пропозиції. Підготувати новий Меморандум, мабуть навіть не Меморандум, а Угоду на найближчі 5 років. Вона має передбачати заходи зі скорочення викидів в атмосферу, скидів у Дніпро, озеленення та боротьби з карантинними рослинами. Буду також наполягати на включенні пункту про те, що промислові підприємства повинні оприлюднювати на сайтах інформацію щодо результатів автоматичного спостереження за викидами забруднюючих речовин, – заявив Володимир Буряк.

Учасники наради підтримали пропозиції міського голови. Зокрема на цьому наголосили генеральний директор «Запоріжтрансформатору» Ігор Клейнер, директор по капітальному будівництву та інвестиціям комбінату «Запоріжсталь» Олексій Лебедєв.

Володимир Буряк нагадав і про долю мобільної екологічної лабораторії, придбаної у рамках співфінансування з обласного та міського бюджетів. Вона на жаль не належить місту та до цього часу не працює, повідомляє сайт мерії Запоріжжя.

– Доручаю опрацювати питання забезпечення роботи мобільної екологічної лабораторії. Винесу відповідний проект рішення на розгляд міської ради, а там все залежатиме від депутатів, – повідомив Володимир Буряк.

Нагадаємо, в Запоріжжі обговорили питання екології.

Читайте також: У Запоріжжі вдруге розцвіте магнолія.