Для медзакладів придбають додаткові апарати ШВЛ, монітори пацієнта, кисневі концентратори

Таке рішення затвердили на позачерговій сесії міської ради.

Коронавірусна інфекція поширюється надшвидкими темпами. Як писав сайт “Запорозька Січ”, за минулу добу в регіоні зареєстрований новий антирекорд за кількістю нових випадків COVID-19. Зокрема у Запоріжжі небезпечну хворобу підтвердили у 283 жителів. Враховуючи ситуацію у Запоріжжі, було прийнято рішення виділити додаткові кошти на забезпечення лікувальних закладів надсучасним обладнанням.

– Ми збільшуємо фінансування медичної галузі на заходи по боротьбі з коронавірусом. Для цього ми перерозподіляємо кошти та знімаємо їх з деяких об’єктів. У першу чергу це необхідно, щоб збільшити кількість ліжок для хворих коронавірусом, забезпечити їх необхідним медичним обладнанням, – зазначив Володимир Буряк.

Нагадаємо, ще у березні з бюджету міста були виділені додаткові кошти у сумі 100 млн грн на боротьбу з коронавірусною інфекцією. Завдяки цьому медичні заклади мають засоби індивідуального захисту, дезрозчини, медикаменти. Також збільшено кількість обладнання, необхідного для порятунку життя запоріжців. До 190 існуючих додали ще 34 апарати ШВЛ, придбали 53 монітори пацієнта, 6 апаратів ультразвукової діагностики,  2 мобільних цифрових рентгени, пульсоксиметри, аналізатори газу крові та інші.

За дорученням мера Володимира Бурякатакож було збільшено кількість ліжок, перепрофільованих для надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусом. З 551 їх кількість зросла до 886. Наразі готується до прийому хворих на COVID-19 міська лікарня №1. Більше того, на її базі облаштовують міську ПЦР-лабораторію. Там будуть оперативно та безкоштовно робити тести для виявлення COVID-19.

На придбання додаткового обладнання з міського бюджету виділили ще 25 млн грн. За ці кошти будуть придбані ще 15 апаратів штучної вентиляції легенів, які вкрай важливі при лікуванні важких хворих, та ще 15 моніторів пацієнта. Окрім цього, для медзакладів закуплять 3 мобільних рентгени та 100 кисневих концентраторів. Також, для функціонування міської ПЦР-лабораторії виділили 5,7 млн грн на устаткування та витратні матеріали, повідомляє сайт мерії.

Читайте також: У Запоріжжі припинять безкоштовно перевозити пенсіонерів