Бази відпочинку на узбережжі Азовського моря розпочали підготовку до прийому відпочиваючих в умовах карантину

Через пандемію коронавірусу початок літнього сезону залишався під великим питанням. Однак, карантинні обмеження пом’якшують, є рекомендації від МОЗ щодо відвідування пляжів, а значить запорізькі курорти дочекаються таки відпочиваючих.

Проте, задля того, аби сезон масового відпочинку не спричинив новий сплеск захворюваності, власники закладів відпочинку мають подбати про безпеку своїх відвідувачів та працівників. Це питання обговорювалось під час виїзної наради, яка відбулась у Кирилівці.

Так, запорізькі бази повинні мати відпрацьований план, як приймати та розміщувати туристів та що робити, якщо в когось з них будуть симптоми коронавірусу, а також достатню кількості засобів індивідуального захисту для персоналу, дезінфекторів, безконтактних термометрів тощо. Крім того, на кожній базі відпочинку повинен бути медичний працівник, який перевірятиме стан здоров’я відпочиваючих перед заселенням.

– Курортні території завжди, у будь-який час, є у найбільшій групі ризику. Адже курорт – це завжди скупчення людей, що приїхали з різних територій. Наразі показники по трьом умовам, за якими дозволяється запроваджувати адаптивний карантин, дозволяють відкрити курортний сезон. Особливу увагу необхідно приділити медичному забезпеченню закладів оздоровлення і відпочинку та можливості забезпечення ізоляції хворого з симптоматикою COVID-19, – розповів заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру Олександр Мащак.

Медичну допомогу пацієнтам із COVID-19 надаватимуть опорні медзаклади – Бердянське територіально-медичне об’єднання, Якимівська  центральна районна лікарня, Приморська центральна районна лікарня. За необхідності хворих прийматимуть також лікарні Мелітополя та Бердянська.

Крім того, у курортних районах збільшать кількість патрулів. На пляжах будуть розміщені тимчасові поліцейські станції з цілодобовим чергуванням. Важкодоступні для автомобілів території перевірятимуть велопатрулі, повідомляє пресслужба запорізької облдераждміністрації.

Читайте також: Запорізькі випускники здаватимуть незалежне оцінювання за новими правилами