Сьогодні у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулося засідання круглого столу на тему “Запоріжжя — тисячолітнє місто за порогами”. Ініціатори заходу – запорізькі краєзнавці. Вони відзначили, що 27 червня 2014 року сесією Запорізької міської ради, після заслуховування доповіді голови тимчасової робочої комісії з уточнення дати заснування міста, було визнано 952 рік — як дату виникнення першого поселення на території сучасного Запоріжжя. 

Кілька годин учасники обговорювали створення плану спільних дій влади та громадськості задля більш поглибленого дослідження тисячолітньої історії міста, і головне — його популяризації серед містян і туристів. Кожен учасник представив своє бачення вирішення цього питання.

 – Нам мою думку, це більше проблема громад, ніж науковців. Це проблема суспільства, якому обирати. Особливо, молоді — де краще жити з туристичної точки зору, з духовно-моральної, – сказав заступник директора з наукової роботи Запорізького обласного краєзнавчого музею Георгій Шаповалов.20171003_123814

 – В усьому світі археологічну складову використовують , як приманку для туриста. Куди ми їдемо туризмом?За міфами! Проблема існуватиме, доки ми будемо дивиться на свою історію очима сусіда, я не своїми, доки ми не відродимо нормально нашу історію. А нам потрібна туристична складова і складова для виховання нації. Щоб у нас не було більше Донецька і Криму, кожен українець повинен знати свою історію. А там є, чим пишатись! – підсумував історик Андрій Авдєєнко.