Без перебільшення, Запорізька дитяча міська стоматологічна поліклініка, що знаходиться на вул. Кам’яногірській, 5, є унікальним медичним закладом нашого міста. Кожного дня сюди приїздять ставити пломби більше 200 дітлахів із всіх районів Запоріжжя і навіть з області. Кожного дня 30-40 дітей залишають тут свої молочні зубки. Саме в цій лікарні допомагають дітям при важких вроджених патологіях, здійснюючи унікальні хірургічні операції та ортодонтичні маніпуляції немовлятам 7-10 днів від народження.

Нещодавно за кошти бюджету міста для цієї лікарні було придбано 10 сучасних стоматологічних установок на суму 1,3 млн грн. До цього обладнання не оновлювалося з дня відкриття закладу у 1985 році.

Як розповіла «ЗС» головний лікар Марина Гавриленко, зараз в структурі дитячої стоматологічної поліклініки функціонує два лікувально-профілактичних відділення, ортодонтичне відділення та зуботехнічна лабораторія. Медичну допомогу дітям надають 19 лікарів-стоматологів, 4 хірурга, 5 ортодонтів, 7 медичних сестер та 4 зубні техніки.

Дитячу міську стоматологічну поліклініку було відкрито в 1985 році для надання допомоги дитячому населенню Дніпровського, Вознесенівського, Хортицького районів Запоріжжя.

  • Придбані стоматологічні установки відповідають сучасним стандартам лікування зубів у дітей, – каже головний лікар Марина Гавриленко. – Вони красиві, комфортні, безшумні, мають швидкісні режими від 30 до 300 оборотів. В попередніх машинах такої функції не було, і то були справжні зубодробилки, які руйнували тканину зуба. Нові стоматустановки оснащені слиновідсмоктувачами, пилососами, пристроєм для зрошення операційного поля, якісним освітленням, зручними кріслами.

За словами головного лікаря, 6 машин встановили у звичайних кабінетах лікарів, ще 4 установки віддали в розпорядження хірургів та ортодонтів.

До речі, в дитячій стоматполіклініці є спеціальний кабінет, обладнаний для обслуговування дітей-інвалідів. До того ж нова апаратура для цього повністю пристосована.

Знайомлячись з роботою нової медичної техніки, заступник міського голови Анатолій Пустоваров зазначив, що поступово міські стоматології виходять на новий рівень обслуговування та надання медичних послуг і вже можуть конкурувати із приватними стоматологіями.

– Цього року у міській програмі оновлення матеріально-технічної бази лікувальних установ передбачені кошти на заміну застарілого обладнання в міських стоматологічних клініках. Акцент зроблений на дитячу стоматологію, – зазначив Анатолій Пустоваров. – В цій лікарні щомісяця лікуються тисячі маленьких пацієнтів. 30-річне обладнання застаріло і фізично, і морально. Закуплені установки працюють практично безшумно, дозволяють скоротити процес лікування, роблять його більш комфортним, і найголовніше – дітям не так страшно.

У черзі до лікаря ми познайомилися із 4-річною дівчинкою Юлею Мамоновою та її матусею Оленою. Вони розповіли, що вже другий місяць приїжджають сюди ставити пломбочки. І не тому, що багато хворих зубів у дівчинки, а тому що велика черга до лікарів, важко записатися, треба чекати.

  • Тут працюють дуже гарні стоматологи. Діти без страху, а, навпаки, з радістю їдуть до них, – каже Олена Мамонова.

Це ж підтвердила і 9-річна Аня Чаплигіна, пацієнтка лікарні.

  • Мені подобається моя лікарка, – каже дівчинка.

Завідувач лікувально-профілактичним відділенням №1 Ольга Медведєва розповіла, що на профілактичні огляди, а іноді і для лікування починають приводити дітей з двохрічного віку, а іноді і молодших.

  • Діти залюбки залазять у крісло, адже воно зараз зовсім їх не лякає, навпаки, цікавить, бо схоже на космічний літальний апарат. Ми дітей катаємо на ньому, підіймаємо та опускаємо. Світло тут взагалі чарівне – включається від помаху руки, – каже Ольга Данилівна.

За її словами, окрім того, що пацієнтам комфортно, лікарям теж стало працювати зручніше. В їхньому розпорядженні з’явилися слиновідсмоктувач, пилосос, пристрій для зрошення операційного поля. У медичної сестри свій столик, з якого вона може допомагати лікарю.

Головний лікар дитячої стоматологічної поліклиники Марина Гавриленко уточнила, що загальна вартість закупленого обладнання складає 1,3 млн грн.

  • Ми вдячні, що міська влада звернула увагу на дитячу стоматологію і нам замінили установки, – каже лікар. – Найважчий вік для наших спеціалістів – це діточки 2-6 років, бо вони дуже бояться лікуватися. Я впевнена, що зараз, завдяки новим установкам, діти будуть спокійніше заходити в кабінет і не будуть так боятися. По-перше, вони комфортні і симпатично виглядають, а по-друге, вони безшумні і зі спеціальними швидкісними режимами, який підбирається індивідуально до кожного зуба.

Також вона розповіла, що кількість дитячого населення, яке обслуговується поліклінікою складає 43 тис. дітей. А ортодонтичне відділення надає допомогу дітям всього міста і навіть області. Сюди привозять на операції дітей з вадами розвитку язика та верхньої і нижньої щелепи прямо з пологового будинку. Операції їм потрібно робити негайно, щоб дитина могла приймати їжу, ковтати, дихати та потім вчитися розмовляти.

Також у ортодонтичному відділені та зуботехнічній лабораторії виготовляють різні види індивідуальних з’ємних ортодонтичних апаратів для корекції різних стоматологічних патологій у дітей.

Всього в 2017 році для всіх стоматологічних поліклінік міста було придбано обладнання на суму 3,5 млн грн, Зокрема, 25 стоматологічних установок; 1 паровий стерилізатор та 6 телевізорів.

Зараз проводиться процедура закупівлі парового стерилізатору для КУ «Запорізька міська стоматологічна поліклініка № 7», орієнтовна вартість апаратури складатиме 150 тис. грн.

В 2016 році для міських стоматологічних поліклінік № 3,7 та дитячої стоматології за кошти міського бюджету було придбано 4 дентальних рентгенапарата.