Запорізькі депутати на найближчій сесії мають намір спрямувати звернення до Президента України щодо політичного тиску, яким вони вважають обшуки в аеропорту

Про це розповів депутат міської ради Михайло Прасол.  Він зазначив, що 7 років тому держава віддала Запоріжжю фактично збиткове комунальне підприємство. За документами це був аеропорт, а по факту – “залізна «будка» не зрозуміло якого кольору і вигляду”. Він зазначив, що коли місто прийняло рішення розвивати аеропорт, вкладати в нього кошти, будівництво нікого не цікавило.

– Фактично напередодні відкриття, коли усе готове і гарно виглядає – приїжджають спецслужби і починається тиск. Тиск з приводу чого – віддати аеропорт назад у державу? Так чого ж його не забирали, коли це була будка? А зараз, коли це вже повноцінний аеропорт, красива будівля – віддайте. Звичайно не віддамо.  На сьогоднішній день прийнято рішення, що депутатським корпусом на цю сесію буде виноситись проєкт звернення до Президента. Президент був в цьому аеропорту, та дійсно казав, що це гарний інфраструктурний проєкт, перший найвеличніший проєкт, який був побудований у Запоріжжі за 20 років. Тому на сесії міської ради, найближчій сесії, ми будемо виносити звернення до Президента щоб зупинити цей тиск. А це дійсно політичний тиск, тому що нічого більше не бентежить.  Жодні інші будівництва, які в Запоріжжі є. Є тільки аеропорт, до якого треба приїхати, зайти з обшуками, не давати працювати звичайним працівникам. Це є тиск. Ми проти цього, ми проти політичного тиску, який починаються, тому що це останній рік чинного депутатського корпусу, – зазначив Михайло Прасол. 82653973_1052828528384179_164242886588628992_n

Депутат також розказав, що депутатський корпус виступає проти того, аби заручниками політичних баталій ставали звичайні запоріжці, тому що саме вони займалися фінансуванням будівництва терміналу.

– Ми єдине місто в усій Україні, яке зробило та побудувало такий аеропорт за кошти місцевого бюджету. Нам не дали ні копійки ані держава, ані хтось інший. Ми все зробили за власні кошти. І далі будемо виплачувати кредити, які ми туди вклали. Ми хочемо, щоб нам допомогли – дайте нам, будь ласка, можливість, щоб ми змогли ще більше залучати інвесторів, щоб там збільшувався пасажиропотік, щоб заходило більше літаків. А коли не даєте – не заважайте. Ми прийняли рішення побудувати, побудували – і це наше. Ми нікому це не віддамо, – підкреслив депутат.

Михайло Прасол також звернув увагу, що якщо дійсно є питання до будівництва або дій попереднього керівництва, це необхідно вирішувати виключно в юридичній площині, а не блокувати роботу підприємства та нового терміналу.

– Не потрібно блокувати питання розвитку тому, щоб просто забрати його. Не віддамо. Це вже наше, і в рамках децентралізації воно нам буде приносити кошти. Нам на ті кошти, що приносить аеропорт, є що будувати. Щонайменше – нам віддавати за нього кредит. А хто  буде віддавати – якщо немає аеропорту, хто буде віддавати? Це що, люди повинні віддавати замість того, щоб платити комуналку – ні. Аеропорт побудували, він спроможний себе окупити. От хай окупає, – підсумував Михайло Прасол.

Нагадаємо, СБУ провела обшуки в аеропорту Запоріжжя 17 січня за справою, яка була відкрита ще в 2015 році. Депутати, експерти та політологи пов’язують візит спецслужб з планами передати підприємство в концесію та вбачають в цьому політичний контекст та спробу натиснути на місцеву владу. Є вірогідність, що обшуками тільки в аеропорті це не обмежиться – надалі правоохоронці прийдуть обшукувати міську раду.

Читайте також: Київ намагається прибрати до рук запорізький аеропорт – політолог