Сьогодні мала відбутися сесія Запорізької міськради, на порядку денному – десятки питань, у тому числі зарплати медикам і освітянам

Засідання мало розпочатися об 11.00, але депутати від так званої більшості вирішили не брати участь у ньому. В залі були присутні тільки представники партії Володимира Буряка «Єднання», які готові були працювати, та представники «Слуги народу», які не зареєструвалися. Інші фракції взагалі проігнорували засідання. Тож через відсутність більшості депутатів сесія була неповноважна.

Тим часом у порядку денному низка важливих питань. Зокрема, виділення додаткових 30 млн грн на зарплати медикам, бюджетування зарплат освітянам, а також виділення коштів на забезпечення соціальними послугами громадян похилого віку, людей з інвалідністю, в тому числі й дітей, а також хворих, які потребують сторонньої допомоги. А ще ремонти навчальних закладів, бібліотек, матеріальна допомога хворим запоріжцям та багато іншого. На прийняття всіх цих питань містяни чекали саме сьогодні, адже від цього напряму залежить їхнє подальше життя. Тим паче що в липні депутати підуть на традиційні канікули й сесія не збиратиметься.

Однак, партіям «Слуга народу», «Європейська солідарність», «ОПЗЖ», «Нова політика», «Партія Шарія», очевидно, на це начхати. Що ж стало каменем спотикання? Відповідь очевидна – політичні інтереси декількох осіб. Як стало відомо в в п’ятницю, мер Запоріжжя Володимир Буряк звільнив Анатолія Куртєва з посади секретаря міської ради, бо той не пройшов спеціальну перевірку – подав недостовірні дані в декларації та порушив Закон «Про запобігання корупції». Проте піти з посади Куртєв не бажає – натомість зірвана сесія та не проголосовані важливі питання.

Сам Володимир Буряк підкреслив, що діє в рамках закону й запропонував «Слузі народу» подати нову кандидатуру на посаду секретаря. Однак «слуги» цього робити не захотіли. Міський голова закликав Анатолія Куртєва не влаштовувати істерик та виголошувати голослівних заяв, і наголосив, що кожен повинен нести відповідальність за своі? діі?.

209914181_524355588707053_2652851402774332298_n

– Я бачу, що в залі немає більшості депутатів, які хотіли б вирішувати питання. В мене запитання до вас: невже політика й ті сили, які керують вами, призвели до того, що ви не хочете голосувати за ті питання, які винесені? Якщо ви такі заполітизовані, то хоч би проголосували за питання і далі займалися політикою. Після цього, зважаючи на те, що сесія неповноважна, мер закрив засідання.

Читайте також: Запоріжжя до свят розцвіло яскравими барвами – відео