Після тривалої перерви у Запоріжжі продовжується 7-ма сесія міськради

Засідання мало розпочатись об 11:00, але його перенесли. Депутати приступили до роботи о 15:00

На порядку денному – чимало важливих для життєдіяльності міста питань. Перед початком розгляду проєктів мер Запоріжжя Володимир Буряк розповів про результати своєї робочої поїздки до Києва. Як писав сайт “Запорозька Січ”, міський голова взяв участь у засіданнях правління Асоціації міст України та Міністерства розвитку громад і територій України. Першочергове питання, яке там розглядалося – старт і стабільне проходження опалювального сезону. Володимир Буряк наголосив, що тільки Запоріжжю необхідно близько 1 млрд грн на покриття різниці в тарифах для стабільного проходження опалювального сезону. Подібна ситуація склалась і в інших містах України.

– Тому від Асоціації підготували відповідне звернення до центральної влади щодо компенсації з державного бюджету місцевим бюджетам різницю в тарифах за тепло та гарячу воду,  збільшення на 5% частку податку на доходи фізичних осіб, які залишаються у місцевих бюджетах, а також відмови від авансових платежів за природний газ і зменшення реверсної дотацію, яку місцеві громади направляють до державного бюджету та інше, – зазначив Володимир Буряк.

Також мер Запоріжжя зазначив, що одним з найголовніших питань є виділення по 1 млн грн срібному призеру Олімпіади Парвізу Насібову та шістьом призерам Паралімпіади.

Окрім цього, на порядку денному – низка питань щодо виділення додаткового фінансування на програми галузей охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту населення тощо. Окрім цього, депутати мають затвердити інвестиційну програму «Вельтум Запоріжжя»,  яка передбачає придбання двох сміттєвозів і 800 контейнерів та питання, що стосуються сфери ЖКГ, ремонту доріг, утримання мереж зливової каналізації, благоустрою та інші.

Читайте також: Які виклики стоять перед запорізькими громадами в наступному бюджетному році