Зміні до Конституції України, ініційовані президентом, дозволять державі втручатися в у повноваження міської влади

13 грудня до Верховної Ради був внесений проєкт закону про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади. Якщо депутати Верховної Ради проголосують за нього, буде введена структура префектів – це спадкоємці місцевих держадміністрацій, які здійснюватимуть загальний нагляд за органами місцевого самоврядування. На сесії міської ради, яка проходить сьогодні в Запоріжжі, мер Володимир Буряк запропонував депутатам звернутися до Президента та депутатів Верховної Ради, зокрема тих, хто представляє Запорізькій регіон, з пропозицією ініціювати широке обговорення запропонованих змін.

– У чому можлива загроза: префекти будуть втручатися в прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Також незрозуміло, що буде з Запоріжжям, як з обласним центром – згідно запропонованих змін до Конституції міста входитимуть до складу громад. Головні питання, які ми хочемо підняти – звідки надходитимуть субвенції, повноваження голів об’єднаних громад, втручання держави, зокрема у фінансову та майнову автономію, можливість з боку держави «перезапуску» місцевої ради тощо, – зазначив Володимир Буряк.

Депутати підтримали ініціативу міського голови та підготували звернення. Вони сподіваються, що їхні пропозиції будуть почуті центральними органами влади.

Читайте також: У Запоріжжі проходить остання сесія року – ключові питання