Депутати затвердять бюджет міста та кошториси програм на наступний рік

У порядку денному – 27 основних питань та ще 55 додаткових. На початку сесії мер Володимир Буряк зупинився на ключових питаннях, які сьогодні будуть розглянуті. Зокрема, міський голова розповів, що цифри, які «спустила» держава, – на мільярд менші цьогорічних. Прогнозний обсяг доходної частини бюджету Запоріжжя становить майже 7,5 млрд. грн., видатки –  7,9 млрд. грн.

–  Жодної соціально спрямованої програми не закриваємо, всі захищені статті закладені. Інші кошти будуть направлені на розвиток Запоріжжя. Однак і цього року ми стикнемося з недофінансуванням освітньої та медичної субвенції. Наразі медична субвенція передбачена лише на І квартал року, – зазначив Володимир Буряк.

Мер нагадав, що вперше цього року в розподілі бюджету взяли участь самі мешканці. При соцопитуванні, яке проводилось у Запоріжжі, були визначені напрямки, які запоріжці хочуть розвивати в першу чергу – мости, інфраструктура та благоустрій та міський транспорт. Володимир Буряк проінформував депутатів, що 26 грудня відбудуться торги, після визначення переможця має розпочатися перша черга будівництва. Але це питання центральної влади. Що стосується інфраструктури та благоустрою міста, на ці програми будуть спрямовані значні кошти з бюджету міста.

Загалом, в першу чергу, закриті будуть соціально захищенні статті – зарплати, комунальні послуги. Збільшиться фінансування соціальної сфери – 152,6 мільйонів гривень. Ці кошти підуть на компенсацію пільгового проїзду, підтримку ветеранів та дітей-сиріт, функціонування центрів соцслужб тощо.

На освіту планується витратити 2,6 мільярдів гривень. За ці кошти відновлять дитячий садок у Дніпровському районі, проведуть ремонти в школах та дитсадках, встановлять пожежні сигналізації. Також кошти спрямують на харчування та відпочинок дітей і утримання профтехучилищ. 473, 8 мільйонів буде виділено на галузь охорони здоров’я – закупівлю нового обладнання, поточні та капітальні ремонти лікувальних установ, а також фінансування міських програм по забезпеченню хворих лікарськими препаратами та проведення операцій для пільгових категорій.

Продовжать розвивати у наступному році й запорізький аеропорт. Кошти в розмірі 271 мільйон гривень підуть на приведення летовища до міжнародних стандартів – системи огородження та нагляду за периметром, світлосигнальні та радіолокаційні системи, будівництво нових мереж водопостачання та каналізації.

– Ми в цьому році завершуємо будівництво нового пасажирського терміналу. Близько 2,5 місяців триватимуть пусконалагоджувальні роботи, і вже в березні запорізький аеропорт повноцінно працюватиме за тими напрямками, про які ми домовились з авіаперевізниками, – зазначив Володимир Буряк.

Також 1,1 мільярди будуть спрямовані на ремонт і утримання доріг, світлофори, дорожні знаки, утримання парків та скверів, пляжів, та інші об’єкти благоустрою. На житлово-комунальне господарство виділять 800 мільйонів гривень – це вибіркові капітальні ремонти, заміна покрівель, ремонт ліфтів та мереж, співфінансування тощо. Також буде розглянуте питання про виділення коштів на підтримку комунальних підприємств.

Читайте також: Запоріжжя заробило на туристах більше 2 мільйонів гривень