Депутати комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення вважають проект «Програми поводження з тваринами у місті Запоріжжя на період 2017-2022 роки» відірваним від реального життя. В першу чергу гроші треба направляти на допомогу хворим людям, а потім вже тваринам, – одностайно згодні всі члени комісії.

На жаль, через економічну кризу зараз велика кількість запоріжців живуть відверто бідно. Справжня біда в родинах починається, коли в когось з’являються проблеми із здоров’ям, і потрібно коштовне лікування. Лише на останній сесії міськради було прийнято більше 60 рішень про виділення грошей з депутатського фонду на лікування мешканцям міста.

Тому, коли департамент інфраструктури та благоустрою озвучив обсяги фінансування, які хочуть витратити на реалізацію заходів з регулювання чисельності бродячих тварин в місті, депутати обурилися.

На 2017 рік на тварин передбачено 10 мільйонів 480 грн, а на всі 6 років реалізації програми – 79 мільйонів.

«Ви знаєте, що зараз на одного хворого в лікарнях виділяється 218 гривень на рік, тобто на місяць виходить – 18 гривень?», – запитала депутат Ірина Клець, яка очолює амбулаторію №9 Центральної районної поліклініки №2 Шевченківського району.

«Якщо ви кажете, що у нас в місті близько 3 тисяч бродячих собак, то виходить, що на одну собаку по цій програмі вийде по 10 тисяч гривень. Ви не вважаєте, що це занадто?», – запитав голова комісії Андрій Маляренко.

Департамент інфраструктури та благоустрою міста наполягав, що ця сума виділяється не лише на безпритульних собак, а на всіх тварин в місті. А  найголовніше, що за передбачену суму до 2020 року  буде зведено притулок для тварин і зроблено стерилізацію бродячих собак, завдяки чому через 5 років вони взагалі зникнуть з вулиць нашого міста.

Але депутати не підтримали запропонований проект рішення і проголосували за те, щоб Департамент інфраструктури розробив більш дешевий проект Програми поводження з тваринами у місті Запоріжжя.