Родинам, які виховують дітей віком до 3 років, обіцяють виплати на послуги няні

Як повідомляв сайт «Запорозька Січ», з початку року почала діяти програма «муніципальна няня».

Крім щомісячних 860 грн виплат на дитину, сім’я може безповоротно отримувати ще 1 626 грн на відшкодування послуги няні – незалежно від того, виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці.

Слід зазначити, що бабуся або дідусь теж можуть бути муніципальною нянею. Для цього потрібно лише зареєструватися  фізичною особою-підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу по догляду за дітьми до 3 років.

Найняти муніципальну няню та укласти з нею угоду про здійснення догляду за дитиною до 3 років може один із батьків або опікунів дитини. Достатньо обрати няню, укласти з нею офіційну угоду, яка не потребує нотаріального завірення, і подати документи у найближче управління соцзахисту.

Крім заяви про надання допомоги потрібно додати копію угоди з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорта мами або тата, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Буває так, що сім’я наймає няню не на повний робочий день. У такому випадку муніципальна няня має можливість оформити дві угоди з різними сім’ями – одній допомагати до обіду, іншій – по обіді. Офіційне оформлення няні дозволить обом сім’ям отримувати від держави додатково виплати на дитину.

Якщо в сім’ї двоє маленьких дітей і одна няня, батьки мають право оформити дві угоди з однією муніципальною нянею і отримувати додатково на кожну дитину 1 626 грн.

Укладання угоди регулюється Цивільним кодексом України: стаття 639 цього документа говорить, що угода може бути укладена у будь-якій письмовій формі.

Розроблення та затвердження типової форми угоди законодавством на сьогодні не передбачено. Тому документ може мати довільну форму. Головне, щоб у ньому була зазначена детальна інформація про послугу, яку надаватиме муніципальна няня, повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА.

Читайте також: Молодим запорожцям допоможуть придбати житло.