З легкої руки керівництва Запорізької ОДА Запоріжжя майже не отримало коштів з більш ніж 100-мільйонної субвенції з держаного бюджету

Згідно з Постановою Кабміну №250, з державного бюджету місцевим бюджетам було виділено кошти на здійснення підтримки окремих закладів і заходів у системі охорони здоров’я. Зокрема, Запорізька область отримала 115,798 млн грн. За підрахунками експертів, Запоріжжя мало б отримати 20-30 млн грн. Але не тут то було! За розпорядженням ОДА, яке підписав губернатор Віталій Туринок, місту виділили лише 12 млн грн на лікування хворих на цукровий діабет (Загалом на ці цілі було виділено більше 29 млн грн). Левову частку виділених державою коштів розподілили між лікувальними закладами, які знаходяться безпосередньо в підпорядкуванні області. Таким чином обласна влада “закрила дірки” грошима, які б мали отримати території. І тут мова не лише про Запоріжжя, а й про Бердянськ, Мелітополь тощо.

І це враховуючи той факт, що запорізькі медики, задіяні в боротьбі з коронавірусом, і досі не отримали обіцяні надбавки в розмірі 300% від окладів за березень! Хоча міністр охорони здоров’я заявив, що кошти вже спрямовані в регіони й їх мають розподілити ОДА.

Місто ж, у свою чергу, постійно надає необхідну допомогу обласним медзакладам. Чого тільки варті 4 сучасних апарати швидкої вентиляції легень вартістю 3 млн грн, які були передані до Запорізької обласної інфекційної лікарні. Також з бюджету Запоріжжя було виділено 100 млн грн на боротьбу з коронавірусом та придбано сучасне обладнання: УЗД-апарати, рентген, апарат ШВЛ експертного класу з транспортним кювезом для 4-го пологового будинку тощо. Очікуються й поставки ще 25 до 63 існуючих апаратів ШВЛ.

Крім того, через реформування галузі запорізькі лікарні й без того опинилися на межі банкрутства. Як писав сайт “Запорозька Січ”, нові тарифи, за якими лікарням оплачують надані послу, не покривають всіх потреб. Більше того, наразі навіть відсутній законний механізм, за яким місто могло б спрямовувати кошти на лікарні, адже фінансування вторинної медицини відбувається виключно через НСЗУ.

Читайте також: На Запоріжжі зафіксували нові випадки захворювання на коронавірус