Частина програм, які підтримали депутати, були ініційовані ще рік-два тому міським головою Володимиром Буряком
Вчора, 24 листопада відбулася 10 сесія Запорізької міської ради, на порядку денному якої була низка проєктів рішень, що стосуються різних сфер життєдіяльності міста. Було прийнято зміни до міських бюджетних програм, які стосуються освіти, охорони здоров’я, розвитку інфраструктури та благоустрою міста, роботи Центрів надання адміністративних послуг. Частина програм, які підтримали депутати, були ініційовані ще рік-два тому міським головою Володимиром Буряком.
У зв’язку із достроковим припиненням повноважень депутата Олексія Нікіфорова у депутатському корпусі відбулися зміни. Голова Запорізької міської виборчої ТВК Андрій Кондратенко повідомив, що місце Нікіфорова, який відмовився від депутатського мандата у Запорізькій міській раді, посів новий депутат від Партії Володимира Буряка «Єднання» Сергій Бріцин.
У ході засідання депутати затвердили Програму проведення нормативної грошової оцінки земель м. Запоріжжя у 2022 році, як того вимагає законодавство. У перспективі це дозволить збільшити надходження до бюджету Запоріжжя від земельного податку та орендної плати за землю. Своєю чергою ці кошти можна буде спрямувати на реалізацію важливих міських програм.
Народні обранці підтримали рішення про визначення переліку адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг у Запоріжжі та його територіальні підрозділи. Зокрема їхня кількість зросте зі 155 до 183. Тепер у філіях ЦНАП запоріжці зможуть скористатися адмінпослугами, що надаються департаментом архітектури та містобудування міськради, ГУ Держгеокадастру, ГУ Держпраці, а також ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області та ін.
На сесії депутати підтримали реформування Інспекції з благоустрою у місті Запоріжжі. Проєктом передбачається створення установи «Інспекція з благоустрою міста Запоріжжя» Запорізької міської ради як бюджетної установи. В Запоріжжі протягом декількох років реалізується масштабний проєкт з енергоощадження. Депутати затвердили на сесії умови Угоди про кредит та грант між Кабінетом Міністрів України, Житомирською міською радою, Запорізькою міською радою та банком KfW, Франкфурт-на-Майні. Завдяки термомодернізації будівель низки закладів освіти Запоріжжя планується зекономити бюджетні кошти на їхньому опаленні.
Також депутати проголосували за збільшення фінансування низки проєктів у галузях освіти та медицини. Зокрема виділення додатково близько 4 млн грн на виконання ремонтних робіт у міській лікарні №9, понад 2,4 млн грн – у Міській лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги. По програмі «Освіта на 20192021 роки» планується збільшення видатків на загальну суму 5 млн 755 тис. грн. Близько 9 млн грн буде направлено на реконструкцію спортивного майданчика у школі №110. Також 9,8 млн грн спрямують на закупівлю технологічного, прального, холодильного обладнання, сучасних засобів навчання для закладів освіти.
У ході чергової сесії Запорізької міської ради депутати підтримали рішення щодо збільшення фінансування на розвиток інфраструктури міста. Кошти у розмірі 5,6 млн грн виділяються з державного та міського бюджетів та будуть спрямовані на забезпечення комплексного благоустрою міста та розвиток дорожнього, мостового та зеленого господарства, безпеки громадського транспорту та розвитку зовнішнього освітлення територій міста.
Так, понад 1 млн грн за рахунок субвенції з державного бюджету підуть на будівництво освітлення в приватному секторі по вул. 8 Березня – на ділянці від вул. Іванова до Тимурівської. Ще понад 1 млн грн субвенції передбачено на реконструкцію зовнішнього освітлення на вулицях Козачій та Шевченка, а також на капітальний ремонт освітлення на вул. Поштовій. Також за рахунок державної субвенції депутати затвердили будівництво кількох дитячих майданчиків на вул. Військбуд, 67, Мокрянський кар’єр, 2, та Панфьорова, 209, а також будівництво світлофорного об’єкта на перехресті вул. Стартової та пров. Архангельського у Шевченківському районі. З міського бюджету також виділили кошти на важливі заходи з благоустрою. Зокрема, близько 4 млн грн на укладання верхнього шару асфальтобетону на площі 5 107 кв. м на ділянці дороги Прибережної магістралі від річки Мокра Московка по вул. Автозаводській до перетину з вул. Новокузнецькою. Майже 80 тис. грн спрямовано на проєктування нової системи поливу, модульного туалету та дитячого майданчика у сквері ім. І.В. Гутніка-Залужного на вул. Товариській. Ще 10 тис. грн на проєктування реконструкції Прибережної магістралі в межах бул. Шевченка та вул. Лермонтова.
Депутати Партії Володимира Буряка «Єднання» прокоментували сесію міської ради
Дмитро Сірий:
– Добре, що сесії почали проходити плідно. Я звернув увагу, що майже кожне питання приймалося не менш як 45-50 голосами депутатів. Це говорить про те, що у міськраді нарешті з’явилася нотка конструктиву. Надважливих питань сьогодні, може, й не було, але ухвалено серйозні рішення, наприклад, перерозподіл коштів бюджету в медичній сфері. Ми підтримали виділення коштів на те, щоб працівники Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги вчасно та в повному обсязі могли отримати зарплати. Також виділили кошти на прикрашання міста до новорічних свят. Сподіваюсь, оформлення сподобається всім запоріжцям.
Надія Севальнєва:
– Сесія пройшла конструктивно та швидко – всі питання, внесені до порядку денного, розглянуті. Найважливішими, звичайно, були питання фінансування та перерозподілу коштів, оскільки не за горами грудень – закінчення року, та кошти, передбачені програмами, мають бути освоєні та спрямовані на благо міста. І багато поточних питань, які були винесені на порядок денний, також були прийняті на користь мешканців нашого міста.
Олег Корольов:
– Сесія була робочою і переважна більшість депутатів працювала нормально. Єдине, що хотілося б відзначити – це питання, яке стосувалося петиції щодо заборони абонплати на опалення та гарячу воду. Річ у тім, що саме поняття «заборона» не може бути використане в даному контексті, оскільки депутати міської ради не мають права заборонити абонплату, яка прийнята на законодавчому рівні. Ми можемо розглянути пропозицію про її зменшення, встановлення якоїсь пільгової абонплати в 0 грн або мінімальної в 1 грн. Але заборонити її ми не можемо. Тому це питання і не було розглянуте – через неправильно складену петицію. Але при цьому ми дали рекомендації профільній комісії щодо того, щоб розмір абонентської плати був знижений до економічно обґрунтованого рівня.
Ігор Бурчак:
– На порядку денному було близько 30 питань. Ми призначили нового керівника комунального телеканалу, розглянули петиції, які представили містяни, зокрема про перейменування вул. Північнокільцевої на честь колишнього директора заводу «Комунар» Степана Івановича Кравчуна. До речі, депутат нашої фракції запропонував перейменувати не цю вулицю, а площу Транспортну. Адже перейменування вулиці спричинить низку незручностей для мешканців, і тому люди заперечують проти цього перейменування. Загалом сесія плідна, голосували швидко, сподіваюся, така робота буде і на майбутніх засіданнях.
Олександр Оніщенко:
– Відбулася нормальна робоча сесія, під час якої депутати працювали. У нашій фракції новий депутат Сергій Брицин, який зайшов на місце заступника міського голови Олексія Нікіфорова, який склав мандат на жовтневій сесії міськради. Таким чином наша сильна та досвідчена фракція зміцнилася ще одним депутатом, і це, гадаю, піде на користь усім. Сподіваюся, що Сергій Бріцин успішно представлятиме інтереси Комунарського району та разом нам вдасться зробити ще більше гарного для мешканців. Наступна сесія буде бюджетною, наша партія готується до неї вже зараз, опрацьовуються пропозиції щодо фінансування важливих програм. Над цими пропозиціями працює спеціальна експертна група Партії Володимира Буряка «Єднання».
Сергій Ільченко:
– Тішить, що багато депутатів міськради зробили роботу над помилками – під час засідань стало менше популізму та більше конструктиву. Але при цьому хочу наголосити, що далеко не всі депутати належним чином готуються до сесії. Деякі фракції допускають порушення регламенту щодо своєчасного подання інформації про той чи інший проєкт рішення, не подають документи на розгляд у профільних комісіях. І під час сесій іншим депутатам доводиться витрачати час вивчення цих паперів. Так не повинно бути. Є регламент, якого всі депутати зобов’язані дотримуватися.