У тимчасово окупованому Енергодарі (місто-супутник найбільшої в Європі Запорізької АЕС) внаслідок свідомих вбивчих дій окупантів постраждали четверо мешканців.

З них одна людина знаходиться у важкому стані. За її життя борються лікарі.

“Після вчорашніх подій в Енергодарі стає очевидно, що окупанти не тільки нарощують кількість зчинених ними провокацій, а й підвищують рівень свої агресії. Тому звертаюся до всіх енергодарців: мінімізуйте своє перебування на вулиці. Наразі найбезпечніше для вас місце – це власні квартири”, – пише міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

Окупанти з метою дискредитації ЗСУ будуть і надалі чинити провокації.

Місцевими мешканцями неодноразово зафіксовані та навіть зафільмовані мінометні обстріли, здійснені окупантами з максимально близької до Енергодара відстані (з навколишніх сіл, що перебувають під контролем окупаційних військ). Тож всі спроби орків переконати світ в тому, що диверсії зчиняють ЗСУ, є недолугими та безперспективними. Хто є справжній злочинець, відомо всім нам.

Станом на 08:00 8 серпня 2022 року Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки

Періодичний обстріл ЗАЕС російськими військами з РСЗВ упродовж останніх днів спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

У результаті атаки на Запорізьку АЕС, на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох працюючих енергоблоків.

Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека.

Також пошкоджені три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС.

Український персонал станції продовжує працювати.

ЗАЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається.

Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України, – повідомляє НАЕК “Енергоатом”.