росіян на ЗАЕС останнім часом побільшало, — глава “Енергоатому”.

Раніше вони займали лише два машинні зали першого і другого енергоблоків, а зараз вони заганяють військову техніку і в інші блоки.

Також на станції багато приватних автівок, які вони награбували в населення і в салонах, які були на окупованих територіях.

Ситуація виглядає так, що вони готуються до евакуації.

Вони навіть проводили тренування по швидких зборах і завантаженню всього майна, за першою ж командою, коли це буде потрібно, — Президент НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

На Запорізькій АЕС перебуває близько 1500 людей, які постійно працюють на станції і які залишились вірними Україні.

Котін нагадав, що з 4 березня 2022 року станція знаходиться в окупації. З вересня минулого року станція не працює взагалі. 

“Велика деградація по всім системам і параметрам. Якщо ми говоримо про ядерну та радіаційну безпеку, про організаційні заходи щодо підтримки цієї безпеки, то всі вони порушені фактично на сьогодні. На станції панують представники росенергоатому, які тиснуть на персонал, щоб він підписував контракти з ними на перехід з Енергоатому до роенергоатому. Фактично вони змусили 2700 людей підписати контракти, але на станції перебуває близько 1500 людей, які постійно працюють на станції і які вірні Україні, патріоти і вони отримують зарплату від України”, – сказав він.