24 серпня Запоріжжя прокидалося під патріотичні лозунги багатотисячної ходи на честь Дня Незалежності України. Влада міста та області, військові та волонтери, просто містяни пройшли від площі Маяковського до площі Фестивальної. Більшість запоріжців одягли вишиванки або вбралися в український двоколор, прикрашали волосся та одяг стрічками й квітами, а також несли прапори України. Такого масштабного свята Запоріжжя не знало вже давно.

На площі Фестивальній люди стали учасниками телемосту з Києвом, а головне – взяли участь у Всеукраїнському флешмобі. Одночасно у всіх куточках України патріоти співали національний гімн. У багатьох на обличчях сяяла усмішка, хтось витирав сльози. Ніхто не був забутий сьогодні. Під пісню «Пливе кача» запоріжці згадали земляків, які поклали своє життя в АТО, захищаючи Батьківщину.

Також під час мітингу було вручено ордени та нагороди запоріжцям, які зробили великий внесок у розвиток держави. Окремо міська та обласна влада відзначила ровесників вільної України, які за 25 років досягли великих звершень. Серед них і запорізький веслувальник Олександр Надтока, який змагався за Україну на Олімпійських іграх у Ріо. Найбільше захоплення отримали юні запоріжці, яким зі сцени перед тисячами городян вручили їх перші паспорти.

Після завершення мітингу свято продовжилося військовим парадом. Під звуки військового оркестру проспектом крокували військові ЗСУ, бійці Нацгвардії, співробітники патрульної поліції, рятувальники та пенітенціарії. А перед будівлею Запорізької ОДА пройшла виставка військової техніки. На площу підігнали БТР, КрАЗи, БМП та один танк. Усі машини були в робочому стані і по завершенню святкових заходів їх відправили назад до військових частин.

«День Незалежності України – це найвеличніше свято у нашому національному календарі. Вже 25 років ми живемо в незалежній державі. Люди насамперед прагнуть жити вільно. Навряд чи хтось би подумав, що у 25-у річницю нашої незалежності Україна буде виборювати свої землі, захищати свободу своїх громадян. І найголовніше – право жити вільно на своїй землі. Тому дуже важливо, що ця урочиста хода, яка була сьогодні, і військовий парад запорізького гарнізону показали, що у нас є і армія, і згуртований народ. А побажати хотілось би людям мирного неба і віри, віри у наше майбутнє. І хай ця віра надихає наших людей на нові досягнення, в ім’я соборної, вільної, красивої нашої України», – заявив голова Запоріжжя Володимир Буряк.

На площі Фестивальній проходив ярмарок, на якому були представлені не тільки прикраси та сувеніри в українському стилі, але й кухня національних меншин, які проживають у Запорізькому краї. Ярмарок проходив під чарівну музику Запорізького обласного симфонічного оркестру на чолі з диригентом В’ячеславом Редею.

Але й на цьому народні гуляння не завершилися. Ввечері запоріжців очікував концерт зірок шоу талантів та довгоочікуваний виступ Олі Полякової.