Володимир Гунько

Під час засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку Запорізької міськради депутати розглянули низку проектів рішень, які будуть винесені на найближчу чергову сесію міської ради.
Одним із перших розглянутих депутатами питань був проект рішення про встановлення в Запоріжжі 8 камер відеоспостереження, який представила керуюча справами виконкому Запорізької міськради Зінаїда Бойко. За її словами, у Запоріжжі з 2008 року вже функціонують за гроші міського бюджету майже 30 подібних камер. Вони дають змогу міліціянтам (до речі, керівництво міліції Запоріжжя й направило заявку про установку 8 камер) спостерігати в реальному часі та вчасно втручатися в разі потреби в події в місцях великого скупчення людей. Відео з цих камер дає раду при слідчих діях за злочинами та при розгляді справ із ДТП.
Для впровадження нових 8 камер та забезпечення працездатності всіх систем відеоспостереження у 2012 році необхідно понад 462 тисячі гривень. Ці гроші підуть на придбання обладнання для відеонагляду та комп’ютерного забезпечення, технічне обслуговування системи відеоспостереження, витрати на електропостачання та послуги зв’язку. Крім цього, гроші потрібні й на будівельно-монтажні роботи.
Зважаючи на загрозливу криміногенну ситуацію в місті, депутати після нетривалих дебатів вирішили дати згоду на винесення цього проекту на голосування у сесійну залу.
Майже без обговорення депутати погодилися з тим, що потрібно негайно проводити роботи з реконструкції та очищення парку “Дубовий гай” та річки Мокра Московка. З цим проектом депутатів ознайомив голова Жовтневої райадміністрації Андрій Новосьолов. За словами депутата Костянтина Вайтаника, який ще донедавна обіймав цю посаду, гроші потрібно негайно направляти на вирішення проблем центрального парку міста. Підтримав колегу голова комісії Володимир Гунько.
– На жаль, у Запоріжжі й без того небагато парків та скверів. А останнім часом ми втратили ще кілька місць зелених насаджень, де мали змогу відпочити городяни. Тому потрібно підтримати цей проект, – зауважив Володимир Гунько.
Крім цього, депутати дали “добро” на приведення в Божий вигляд скверу Прикордонників, у якому розташовано монумент Дзержинському.
Щоб на вирішення цих та іншіх необхідних потреб мати кошти, депутати розглянули та підтримали проект про випуск у Запоріжжі облігацій внутрішньої місцевої позики. Як повідомила народним обранцям представниця департаменту фінансової та бюджетної політики міськради, випуск облігацій дасть змогу в умовах дефіциту бюджету розвитку міста здійснити внутрішнє запозичення до бюджету міста. Сума питання – 50 мільйонів гривень! Ці кошти підуть на реалізацію проектів капітального будівництва та багатьох інших проектів розвитку інфраструктури Запоріжжя. Відсоткові ставки за користування залученими коштами будуть не вище 18 відсотків річних. Строк погашення – 2014-16 роки.
Комісія працювала в складі: Володимир Гунько, Віктор Острянський, Іван Костенко, Костянтин Вайтаник, Едуард Шершньов та Анатолій Шульга.