Людмила Завгородня

У середу відбулося засідання депутатської комісії з питань екології. Комісія працювала в такому складі: Людмила Завгородня, Андрій Коваленко, Рудольф Акопян, Володимир Болотов, Світлана Лівча, Ольга Лочоха, Олег Серовський та Лариса Ткачова.
Основне питання засідання стосувалося змін, які планується внести до екологічного фонду міста. До слова, його розмір цього року складе 42,8 млн. гривень, що майже вдвічі більше показників минулого року – 23 мільйони гривень.
За даними спеціалістів управління з питань екологічної безпеки міської ради, станом на 1 січня 2012 року залишок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища становить 19614 тисяч гривень. Виникла кредиторська заборгованість з виконаних та несплачених зобов’язань 2011 року в сумі 5396 тисяч гривень. Після погашення цієї заборгованості залишок коштів становитиме 14217 тисяч гривень, який пропонується розподілити наступним чином.
Так, з метою завершення будівництва та ліквідації аварійного стану пропонується збільшити асигнування на загальну суму 5897,2 тисячі гривень на наступних об’єктах: реконструкція самопливного каналізаційного колектора від вулиці Новгородської до ЦОС-2, ділянка колектора від вулиці Новгородської до дюкера, реконструкція самопливного каналізаційного колектора на вулиці Металургів, ділянка від вулиці Рекордної до проспекту Леніна, а також на розчистку водойм та будівництво дренажної системи в парку Перемоги. Крім того, планується завершити проектні роботи з реконструкції та розширення центральних очисних споруд каналізації Правобережної частини (ЦОС-2) Запоріжжя.
У 2012 році до управління з питань екологічної безпеки міської ради надійшли звернення підприємств, установ та організацій щодо додаткового включення заходів до переліку першочергових природоохоронних заходів на 2012 рік, спрямованих на охорону довкілля, раціональне використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Запоріжжя.
Так, на заходи з озеленення міста та будівництво ландшафтного парку вздовж Прибережної магістралі пропонується виділити 3,5 млн. гривень. На завершальному етапі – проектні роботи з будівництва споруд для очищення та повторного використання промивних вод ДВС-1. Для подальшої реконструкції теплиць Запорізького міського дитячого ботанічного саду необхідна розробка проекту. Тому 2012 року пропонується виконати проектні роботи І черги реконструкції в сумі 600 тисяч гривень. З метою поліпшення технічного стану та благоустрою водойм, а також покращання стану паркової зони міста пропонується здійснити роботи з розчистки водойм парку “Дубовий гай” у сумі 3 млн. гривень. Окрім того, на озеленення усіх районів міста та прибудинкових територій цього року з екологічного фонду буде виділено 2,5 мільйона гривень.
Пропонується також збільшити непередбачені витрати, що надасть змогу планувати виконання першочергових природоохоронних заходів протягом поточного року.
Зважаючи на актуальність вищеназваних питань, комісія підтримала проект рішення “Про внесення змін та доповнень до рішення Запорізької міської ради від 27.12.2011 №19 “Про затвердження Програми “Про забезпечення екологічної безпеки міста на 2012–2014 роки”.