11_060301_033На минулому тижні Марина Порошенко відвідала заняття в учбово-реабілітаційному центрі «Джерело», де нещодавно з’явились інклюзивні класи. Саме вона започаткувала цей вид освіти в Україні, й запроваджувати її почали у Запоріжжі: «Для нас дуже важливо, щоб це був практичний заклад, який допомагає дитині, коли він її супроводжує протягом всього навчального процесу, надає спеціалізовані додаткові послуги і таким чином підвищує якість і навчального процесу і соціалізацію такої дитини».

У рамках візиту столичні спеціалісти провели тренінги на яких розповідали особливості складання навчального плану для особливих дітей:

В інклюзивному класі учбово-реабілітаційного центру «Джерело» проходить урок української мови. Він незвичайний. Вчаться тут і діти, і дорослі. Столичні тренери розповідають, як правильно складати учбову програму для особливих дітей. Ці тренінги – можливість краще зрозуміти нюанси роботи з такими учнями та їхніми батьками.Спеціалістам з медико-психологічних консультацій пояснюють як вести діалог з батьками та дітьми, і застосовувати набуті вміння на практиці.

Учасниця тренінгу Світлана Лупінович розповіла про отримані знання:«Ми познайомилися з новими підходами в психології. Як треба ставитися до дитини, як бачити в ній сильні сторони. Познайомилися з сучасними підходами до взаємодії з батьками. Як краще працювати з батьками, як з ними розмовляти, як пояснювати проблему».

Учасники тренінгу отримали сертифікати. Перша леді залишилась задоволеною результатами проекту та зазначила, що у Запоріжжя інклюзивна освіта стрімко розвивається. Цей досвід має поширитись і в інші міста країни.