У Запоріжжі побувала делегація фінських бізнесменів на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні пані Ар’єй Макконен.
За традицією, у рамках візиту відбулася зустріч з представниками міської влади, на якій обидві сторони обговорили питання ділового партнерства між країнами. За словами заступника міського голови Юрія Каптюха, Запоріжжя та Фінляндію пов’язує довге, плідне співробітництво, яке сприяло реалізації цілого ряду проектів. Основні статті експорту товарів складає продукція машинобудівного комплексу (2,23 млн. дол., або 58 відсотків від загального обсягу експорту продукції запорізьких підприємств до Фінляндії), металургійного комплексу (1,4 млн. дол. або 36 відсотків), легкої промисловості (0, 21 млн. або 6 відсотків). Основні статті імпорту товарів – продукція машинобудівного комплексу, металургійного комплексу, хімічної промисловості. Представники фінської делегації висловили готовність брати активну участь у реалізації проектів, пов’язаних із енергозбереженням та розвитком ЖКГ в Запоріжжі.
“Фінляндія розглядає Україну як країну з великим економічним потенціалом. Сьогодні є безсумнівний інтерес фінських компаній до українського ринку. Одним із напрямків роботи Посольства Фінляндії в Україні є сприяння розвитку торгівлі між двома країнами”, – зазначила Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні пані Ар’єй Макконен.
Заступник міського голови Юрій Каптюх підкреслив, що міська влада буде вітати контакти фінської та української сторони, результатом яких мають стати взаємовигідні проекти:
– Сьогодні Запоріжжя відкрите для діалогу. Підтвердженням тому є потужний експортно-орієнтований потенціал промислових підприємств, висококваліфікований управлінський персонал.
На завершення зустрічі заступник міського голови Юрій Каптюх вручив пані Ар’є Макконен сувеніри, пов’язані з історією Запоріжжя і висловив надію на подальшу співпрацю.