Під головуванням міського голови Олександра Сіна пройшла позачергова сесія міської ради. Депутати прийняли коригування в бюджеті міста, розглянули кадрові питання.
Нагадаємо, перший заступник міського голови Андрій Іванов звернувся до міського голови з проханням звільнити його “за згодою сторін”. На цю посаду депутати затвердили кандидатуру, запропоновану мером – Дмитра Свіркіна, начальника управління житлово-комунального господарства Запорізької обласної адміністрації.
Також міський голова Олександр Сін привітав запорізьких журналістів з професійним святом.
Як повідомив мер міста, Запоріжжя – в десятці лідерів рейтингу української версії журналу “Форбс”, міст України з найкращими умовами для ведення бізнесу. Кращими стали Донецьк, Харків, Одеса, а Запоріжжя посіло шосту позицію рейтингу з 32-х міст-конкурсантів. “Це – хороший результат”, – впевнений міський голова.
Олександр Сін підкреслив, що серед інновацій, які пропонували мери українських міст, була відзначена запорізька – плани з реконструкції міських парків.
Додаткові соціальні працівники
У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича в регіонах нашої країни буде збільшено кількість соціальних працівників, які мають соціально супроводжувати родини, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Це впроваджується і в Запоріжжі. У нашому місті з’явиться 58 додаткових соціальних працівників. Вони будуть працювати в Запорізькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Наше місто отримало спеціальну субвенцію з держбюджету в 1,8 мільйона гривень для створення цих нових робочих місць та на виплату заробітної плати цим працівникам. Відповідні зміни до міського бюджету було затверджено на позачерговій сесії.
– Вважаю, що це правильна ініціатива Президента України Віктора Януковича. Соціальні працівники будуть не тільки виявляти сім’ї, що потрапили у складні життєві умови, а й допомагати їм у вирішенні проблем, які виникли. Завжди краще зберегти родину, заздалегідь надавши необхідну підтримку. Це дуже важливо і для того, щоб діти продовжували виховуватися в родинах, а не потрапляли в притулки, дитячі будинки. Ми повинні працювати на випередження, – сказав Олександр Сін.
Активна депутатська позиція
Під час сесії депутати виступили із заявами, запитами, пропозиціями.
Депутат Іван Костенко звернув увагу на те, що вже 20 років не ремонтуют ями на шляху біля будинку 49 на вул. Товариській.
Депутат Олександр Зубчевський розповів про святкування 90-річчя піонерської організації та запропонував до Дня міста в усіх школах провести урок пам’яті, нагадавши сучасним дітям про подвиг їхніх однолітків із загону “Юні чапаєвці”.
Депутат Наталя Деркач нагадала про свій запит щодо тарифів на тепло. Проблема відповідності рахунків наданим послугам залишається актуальною.
Депутат Михайло Левченко розповів про останні дослідження істориків, згідно з якими Запоріжжя може вважати датою заснування 952 рік. Вже тоді на березі Дніпра будо поселення ремісників, рибалок, мисливців, які забезпечували також переправу через річку. Депутат запропонував прийняти цей рік як дату заснування міста.
Депутат Володимир Гунько передав чимало нарікань від запоріжців на якість послуг підприємства “Ремондіс Запоріжжя”. Це – і невчасне прибирання баків і сміття, що залишається після завантаження контейнерів, і розбиті бордюри та площадки на подвір’ях. Міський голова Олександр Сін зазначив, що якість послуг “Ремондісу” буде досліджена, також скоро запрацює “телефон довіри” саме з питань прибирання сміття у місті.
Депутат Ірина Костенко висловила пропозицію напрацювати стандартний підхід до процедури переведення гуртожитків до житлового фонду міста.
Як ми вже повідомляли, головними питаннями сесії стали перерозподіли коштів міського бюджету. Зокрема, загальний обсяг доходів бюджету міста на 2012 рік складатиме 2526931,272 тис. грн.
Обсяг доходів загального фонду бюджету визначено в сумі 2349314,155 тис. грн., спеціального фонду бюджету – 177617,117 тис. грн., у тому числі бюджету розвитку – 68040,000 тис. грн.
Затверджено загальний обсяг видатків бюджету на 2012 рік у сумі 2680706,814 тис. грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету – у сумі 2 356 342,755 тис. грн. та видатків спеціального фонду бюджету – у сумі 324364,059 тис. грн.
Встановлено профіцит бюджету міста у сумі 82441,248 тис.грн., в тому числі: загального фонду бюджету міста у сумі 82441,248 тис.грн. Напрямком використання його визначено:
– передачу коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) – 44557,550 тис. грн.;
– погашення заборгованості минулих років за середньостроковими позиками, отриманими в результаті невиконання розрахункових показників доходів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів – 37883,698 тис. грн.
Встановлено дефіцит бюджету міста в сумі 236587,891 тис. грн., у тому числі:
загального фонду бюджету міста в сумі 89 469,848 тис. грн., джерелом покриття якого визначити вільний залишок бюджетних коштів;
спеціального фонду бюджету міста у сумі 147 118,043 тис. грн., джерелом покриття якого визначити:
– надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) в сумі 44 557,550 тис. грн.;
– залучення до бюджету розвитку коштів від місцевих запозичень у сумі 50 000,000 тис. грн.;
– залишки коштів на рахунках спеціального фонду бюджету міста в сумі 52 560,493 тис. грн.
Затверджено в складі видатків бюджету міста кошти на реалізацію місцевих програм на загальну суму 1938103,951 тис. грн.
Також визначено перелік першочергових об’єктів будівництва, реконструкції та ліквідації аварійного стану об’єктів, видатки на які у 2012 році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку міста.