Запоріжжя продовжує розвиватися. Реалізуються міські програми. Надходження до бюджету міста зростають. Однак існують і проблемні питання, пов’язані з недофінансуванням ряду сфер міського господарства за рахунок державних субвенцій. Це стосується освітньої та медичної субвенцій, фінансування медикаментів для окремих категорій хворих. Ці питання мають бути вирішені на загальнодержавному рівні. На цьому наголосив сьогодні під час засідання виконавчого комітету міський голова Володимир Буряк.

Міський голова відзначив, що у Запоріжжі активно працюють над зменшенням дефіциту бюджету міста. У той же час існує ряд проблем, пов’язаних з недофінансуванням державних субвенцій – освітньої, медичної і так далі.

Зокрема для забезпечення виплати підвищеної заробітної плати педагогічним працівникам місту додатково потрібно 109 мільйонів гривень. Ще 80 мільйонів гривень необхідно для фінансування первинної ланки медицини. Якщо держава не збільшить відповідні субвенції, то місто змушене буде направляти на ці цілі власні кошти, знімаючи їх з інших програм. Існують й інші питання, від яких безпосередньо залежить життя та здоров’я запоріжців.

– Придбання інсуліну хворими має компенсуватися за рахунок державної субвенції, яка на сьогодні не повністю покриває потребу. Вдячний депутатам, членам виконкому за те, що ми змогли виділити частину необхідних коштів з міського бюджету. Це вирішує проблему до кінця третього кварталу. Однак необхідні кошти на четвертий квартал, – зазначив Володимир Буряк.

Ще одне питання – забезпечення витратними матеріалами процедури гемодіалізу, яку проходять хворі на ниркову недостатність. На ці цілі місту додатково необхідно за різними підрахунками від 23 до 26 мільйонів гривень.

– Всі ці згадані питання піднімалися на засіданні Кабінету Міністрів України за участю представників Асоціації міст України. Також вони розглядалися на засіданні Запорізького регіонального відділення АМУ, яке вчора відбулося в Запорізькій обласній державній адміністрації. Всі зібрані пропозиції будуть направлені до Києва, – заявив Володимир Буряк.