Запоріжжя отримало офіційне підтвердження від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства про те, що Європейський інвестиційний банк прийняв рішення про можливість фінансування запорізького інвестиційного проекту термомодернізації 60 бюджетних установ. Серед них 53 учбових та 7 медичних закладів. Про це проінформував на засіданні виконавчого комітету міський голова Володимир Буряк.

Міський голова повідомив, що Запоріжжя продовжує працювати з міжнародними фінансовими інститутами над залученням кредитних коштів для реалізації ряду міських інвестиційних проектів. Сьогодні це дуже важливо, адже вільних власних коштів у міста для цього просто немає. І ця робота вже дає перші результати.

На цьому тижні надійшов лист з Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. У ньому повідомлено, що Європейський інвестиційний банк прийняв рішення про можливість фінансування запорізького інвестиційного проекту на суму 15,4 мільйони євро. Ці кошти будуть спрямовані на термомодернізацію 60 бюджетних установ (медичних та учбових закладів).

– Важливо, що це буде кредит на досить вигідних для міста умовах. Під 1,31% річних. На 22 роки, з пільговим періодом у п’ять років. Це не означає, що ми отримаємо ці кошти вже у серпні, або листопаді. Але початок покладено, – зазначив Володимир Буряк.

Міський голова нагадав, що таке рішення стало можливим завдяки активній участі Запоріжжя у спільній програмі України та Європейського інвестиційного банку. Наше місто подало пропозиції за кількома напрямками. Було пройдено кілька етапів відбору. Тепер є перші результати.

– Термомодернізація передбачає заміну вікон, дверей, інженерних комунікацій, ремонт покрівель, встановлення індивідуальних теплових пунктів і так далі. Загальна сума проекту складе близько 588 мільйонів гривень. З них біля 100 мільйонів співфінансування з бюджету міста, інше – кредитні кошти, – заявив Володимир Буряк.

Відзначимо, результатом термомодернізації будівель стане значне скорочення споживання теплової енергії на опалення, що у подальшому дозволить економити кошти міського бюджету.