15 жовтня запоріжці пройшлися ходою за права тварин від площі Фестивальної до парку Трудової слави.
Лозунгами «Україна – гуманна країна», «Тварини мають права», «Краще голим, ніж у хутрі» та яскравими плакатами учасники маршу закликали мешканців Запоріжжя не замовчувати випадки жорстокого ставлення до тварин, відмовитись від одягу з хутра та не підтримувати експлуатацію тварин в індустрії розваг. Також активісти закликали владу запровадити дієві механізми боротьби з шкуродерами і садистами.
Як розповіла ініціатор акції Олена Архіпова, під час проведення маршу всім пропонувалося поставити підпис в Універсалі головних цілей зоозахисників. Серед них – заборонити жебракування та фотопослуги з тваринами, притягнення до кримінальної відповідальності для шкуродерів і догхантерів, створення зоополіціі, внесення ряду тварин в «Червону книгу» та багато іншого.
«ЗС» запитала активістів, навіщо вони взяли участь у ході за права тварин.
Олена Архіпова, голова Громадської організації «Служба захисту тварин Запоріжжя «Animal Protection»:
– Необхідно звернути увагу людей на проблеми тварин, на те як не поважають їх права. Ми віримо, що розпочати створення гуманного суспільства можливо лише з гуманного ставлення до тварин. Права людей не почнуть поважати, якщо не почнуть поважати права тварин.
У Запоріжжі також не закінчено жодної судової справи з насилля над тваринами. До мене звертається багато людей, які страждають від цього, так само, як і їхні домашні улюбленці.
Костянтин Андрєєв, журналіст:
– Наразі необхідно, щоб був прийнятий закон про заборону використання тварин у цирках. Якщо кожен з нас розповість одному-двом своїм друзям про те, що в Україні є проблема прав тварин, тоді світ, можливо, трохи зміниться на краще. Я ж сьогодні тут, бо хочу показати, що є люди, для яких ця проблема важлива.
Єлизавета, активістка:
– Кілька років тому я стала власницею раніше бродячої собаки, відвідую зоозахисні тренінги і намагаюся допомагати організаціям та людям, які цим займаються. Думаю, що тварин необхідно підтримували, захищати, бо вони не можуть самі себе захистити. У нашому місті це, нажаль, проблема, особливо з безпритульними тваринами. Я дуже сподіваюся, що зараз більше про це говорять та працюють над вирішенням цього питання.
Марш за права тварин відбувся у 17 містах України за ініціативи Громадської зоозахисної організації «UAnimals».