У муніципальному прес-центрі Запоріжжя для представників регіональних ЗМІ проведено прес-конференцію про підготовку нашого міста до парламентських виборів-2012. Перед журналістами виступили, відповівши на їхні численні запитання, керуючий справами виконкому Запорізької міської ради Зінаїда Бойко і голова окружної виборчої комісії № 75 Роман Омельянович.
Як зазначила Зінаїда Бойко, в обласному центрі затверджено 4 одномандатних виборчих округи: № 74 з центром у Комунарському районі, який включає Комунарський і частину Жовтневого району; № 75, розташований у Ленінському районі: в нього входять Заводський і Ленінський райони; № 76 з центром в Орджонікідзевському районі: округ включає Орджонікідзевський і Хортицький райони; і № 77, розташований в Шевченківському районі, в який входять Шевченківський і частина Жовтневого району.
У Запоріжжі створено 317 виборчих дільниць, з яких 286 – звичайні, 29 – спеціальні та 2 – спецдільниці на тимчасовій основі. Окружні виборчі комісії забезпечені приміщеннями, телефонним зв’язком, оргтехнікою, меблями тощо згідно з вимогами постанови ЦВК. Усі виборчі дільниці забезпечені в повному обсязі урнами для голосування. Комунальні служби міста налагоджують освітлення на підходах до виборчих дільниць і ремонтують під’їзні дороги.
Ці роботи планують завершити до 27 жовтня. У день голосування всі комунальні служби міста будуть переведені в цілодобовий режим роботи з метою недопущення аварійних ситуацій. 28 жовтня виборчі дільниці працюватимуть з 8.00 до 20.00. Виборці, до речі, мусять пам’ятати, що в ніч з 27 на 28 жовтня Україна переходить на “зимовий” час – стрілки годинника необхідно перевести на годину назад.
Роман Омельянович:
– На всіх 286 звичайних виборчих дільницях Запоріжжя встановлено програмно-апаратні комплекси системи відеоспостереження. Фахівці провели тестування системи відеоспостереження, неполадок не виявлено. Камери відеоспостереження встановлені таким чином, що в полі їх зору потрапляють столи, за якими працюють члени виборчої комісії, і урни для голосування, в які виборці вкидають свої бюлетені. 28 жовтня під час голосування камери працюватимуть у режимі он-лайн, а під час підрахунку голосів – у режимі запису. Кожен громадянин зможе зайти на сайт: http://vybory2012.gov.ua і зареєструватися, ознайомитися з ходом голосування на будь-якій звичайній виборчій дільниці.
Органами ведення Державного реєстру виборців для кожної звичайної виборчої дільниці складено попередні списки виборців і передано на паперових носіях у виборчі комісії.
До 25 жовтня уточнений список виборців буде передано виборчим комісіям.
Громадяни, які за станом здоров’я в день голосування не зможуть прийти на виборчі дільниці, можуть проголосувати вдома. Для цього їм необхідно подати у виборчу комісію заяву і медичну довідку, що підтверджує стан здоров’я.
…До вчорашнього дня громадяни мали можливість прийти на свою виборчу дільницю або у відділ Державного реєстру і уточнити особисті дані в списку виборців.
Цього тижня виборчі комісії отримають від ЦВК бюлетені для голосування.