10 жовтня 80 років тому відбувся урочистий пуск Дніпровської гідроелектростанції. Ця подія відкрила нову епоху в історії тодішньої країни СРСР і нову сторінку в історії міста. Адже на енергетичній базі Дніпрогесу було споруджено промисловий комплекс чорної та кольорової металургії, завдяки чому Запоріжжя з провінційного міста перетворилося на сучасний промисловий центр України.

На відзначення цієї події 11 жовтня на Правому березі Дніпра (в районі Правобережного пляжу) було відкрито пам’ятний знак на місці майбутнього пам’ятника будівельникам Дніпровського промислового комплексу.
В урочистому мітингу взяли участь керівники області та міста, Почесні громадяни Запоріжжя, представники трудових колективів, промислових підприємств і громадськості.
– Ідея створення пам’ятника виникла в нас із Олександром Ченсановичем Сіном не випадково, – сказав голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко. – Ми з ним часто й подовгу розмовляємо про сьогодення, минуле й майбутнє нашого міста. І от в один із таких днів ми дійшли згоди, що на цьому місці повинен бути пам’ятник, символ створення нового обласного центру. Адже Запоріжжя звучить гордо багато в чому завдяки Дніпрогесу й промисловому майданчику.
“Відкриття пам’ятного знака – це данина поваги старшим поколінням, людям, які змогли зробити неможливе. Лише уявіть, за п’ять років, з 1927 по 1932 рік, у Запоріжжі було збудовано потужний промисловий комплекс, аналога якому немає в світі.
Нинішні інженери та архітектори досі дивуються, як в напівголодній країні навіть не завжди писемні люди зуміли за одне п’ятиріччя звести те, на чому досі тримається не лише економіка Запоріжжя, але й усієї України. Я впевнений, що сучасні запоріжці зберігають почуття пошани та поваги до тих людей. Запоріжжя – це промислове серце країни”, – відзначив Олександр Сін. Також він подякував за підтримку міста Президенту Віктору Януковичу та голові ОДА Олександру Пеклушенку.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА