Світ

Турецькі винищувачі змусили до посадки в аеропорту Анкари сирійський пасажирський літак рейсу Москва- Дамаск. Після 9-годинних обшуків літака вилучено вантаж. Це, за інформацією газети “КоммерсантЪ”, запчастини для систем ППО.
Світова фінансова криза, за оцінками світової організації праці, додатково призвела до безробіття 30 мільйонів осіб. 40 мільйонів безробітних уже припинили пошуки роботи, ще 900 мільйонів осіб по всьому світу отримують за свою працю до двох доларів на день, що ставить їх за межу виживання.
МЗС Німеччини заблокував прийняття антипутінської резолюції в бундестазі (парламенті) країни. Документ, що засуджував згортання демократичних свобод у Росії з поверненням президента В. Путіна, готувався правлячою коаліцією до міжурядових консультацій РФ-ФРН.
У Москві в ніч на 10 жовтня в автокатастрофі загинула відома російська актриса та телеведуча Марина Голуб. Попутний автомобіль, в якому їхала жінка, потрапив у зіткнення з вини водія червоного “кадилака”, який зник із російської столиці. Його оголошено в розшук. Нагадаємо, що теж у попутному автомобілі, повертаючись додому з вистави, у Москві 10 березня 2010 року загинув відомий російський актор нового покоління Юрій Степанов.

Україна

“Росія ризикує втратити Україну як свого найбільшого покупця газу”, – про це заявив прем’єр Микола Азаров на зустрічі з представниками Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування в Кривому Розі. “Ми у своїх переговорах з російськими партнерами говоримо їм прямо: подумайте, ви зараз отримуєте тимчасову вигоду від тої зрадницької угоди, яку було підписано (в 2009 році). Але це тимчасова вигода, тому що ви втрачаєте найбільшого покупця вашого газу”, – розповів він. – “Рано чи пізно настане момент, коли ми взагалі у вас нічого купувати не будемо за такою ціною”, – уточнив прем’єр.
“Для чого ви ставите нас у таке скрутне становище і отримуєте ці тимчасові вигоди? Змушуєте нас нести колосальні витрати на розвідку та видобуток власних родовищ газу та нафти, на перехід на енергозберігаючі технології”, – нагадав Азаров”. (УП, 11.10.2012)
Міліція Львівщини зняла план перехоплення “Сирена” стосовно Ярослава Мазурка, якого оголошено винним у скоєнні потрійного вбивства у київському гіпермаркеті “Караван”. ТСН висловили здогадку, що Мазурка вже знайшли, але офіційно про це не оголошують.
Російські та українські фахівці розробили новий посібник для вчителів “Россия и Украина на перекрестках истории”. У книзі, виданій тиражем 200 тисяч примірників, немає ні слова про Голодомор, гетьмана Мазепу та ОУН-УПа.
На думку керівника Комітету виборців України Олександра Черненка, понад дві третини мажоритарних кандидатів на виборах до Верховної Ради є технічними.
11 жовтня Партія Наталії Королевської “Україна – Вперед!” подала до суду заяву проти Фонду “Демократичні ініціативи” та ТОВ “Київський міжнародний інститут соціології ЛТД”. Як відомо, за даними КМІС, “Україна – Вперед!” на виборах 28 жовтня може набрати 1,4 % і не проходить у Верховну Раду. У заяві Королевська вимагає спростування інформації щодо рейтингу партії, повідомляє прес-служба “України – Вперед!”.