Одне з найчастіших запитань: «Чому у випадку пом’якшення ГПВ одній черзі відключення скасовують, а іншій – ні? Яким чином обирають?»

Всі клітинки у графіках формуються на підставі доведеного диспетчерським центром НЕК «Укренерго» завдання, забарвлені у п’ять кольорів, – пояснюють в установі:

• білий – вимкнення не заплановано.

• темно-сірий – вимикається через застосування однієї черги одночасно;

• світло-блакитний – вимикається через застосування двох черг одночасно;

• світло-сірий – вимикається через застосування трьох черг одночасно;

• світло-зелений – вимикається через застосування чотирьох черг одночасно.

Коли енергетики отримують від НЕК  «Укренерго» вказівку у певний проміжок часу скасувати застосування, приміром, чотирьох черг одночасно, з графіку на цей час прибирається черга, позначена відповідним кольором – світло-зеленим.

За такою ж логікою відбуваються зміни й в інших випадках: якщо скасовуються три черги одночасно – прибираються світло-сірі клітинки, якщо дві – блакитні.

Темно-сірі зникають, якщо графік скасовано взагалі.

Жодних «елітних» черг, жодної упередженості – чітко дотримуємося описаного вище алгоритму та розробленої Схеми застосування ГПВ, – кажуть у Запоріжжяобленерго.

Якщо діятимемо інакшим чином, за кожної зміни переробляючи графік «вручну» наново, доведеться змінювати час НАЯВНОСТІ енергопостачання для окремих черг.

А наші споживачі від графіків, насамперед, очікують чіткого розуміння, коли в них ТОЧНО БУДЕ СВІТЛО.

Передбачувано, що кожному хотілося б, аби саме для його черги вимкнення скорочувалися або скасовувалися. Втім, якщо цього не сталося, просимо із розумінням поставитися до подібної ситуації, адже наступного разу обмеження можуть бути пом’якшені саме для вас, – пишуть в установі.