Останній місяць літа обіцяє бути насиченим

Пропонуємо вам добірку нововведень, які почали діяти з 1 серпня – нові тарифи, штрафи та обмеження

Банкомати не обов’язковіготівка на касі

Вже з серпня це стане новою звичкою для всіх українців. Нацбанк видав постанову на дозвіл знімати гроші з банківської картки у закладах торгівлі, громадського харчування, а також у відділеннях Укрпошти. Але слід зауважити, що діятиме комісія. Її розмір залежатиме від фінансової політики банку, що видає картку. ПриватБанк найперший почав видавати готівку через касові апарати з лімітом у 500 грн.

Електронні лікарняніелектронні лікарняні

Міністерство охорони здоров’я та Пенсійний фонд планують запустити з 1 серпня систему електронних листів тимчасової непрацездатності, простіше кажучи – довідку про те, що людина не могла працювати за станом здоров’я. Передбачається, що лікарі зможуть самостійно вносити інформацію про тимчасову непрацездатність через веб сервіс на сайті Пенсійного фонду.

У МОЗ кажуть, що перехід до електронних лікарняних дозволить зекономити приблизно 4 млн грн, які щорічно витрачалися на закупівлю бланків листка лікарняних. Зараз система проходить тестування у понад 700 медичних закладах України. Електронні лікарняні планували запустити в Україні ще у квітні. Це мало прискорити процедуру отримання страхових виплат та зменшити шахрайство навколо цієї теми.

Тарифи на електроенергію виростутьтарифи на електроенергію 2020

З 1 серпня збільшився тариф на передачу електроенергії більш ніж наполовину – 54,6%. Тож тариф зросте зі 155,4 грн/МВт-год до 240,23 грн/МВт-год. У нацкомісії це рішення аргументують необхідністю отримати гроші, щоб погасити заборгованість перед виробниками «зеленої енергетики».

Запрацювали дитячі таборидитячі табори

Діти зможуть відпочити у літніх таборах в останній місяць літа. Щоправда, з 1 серпня вони запрацюють не на всій території країни. Міністерство охорони здоров’я дозволило відкривати дитячі табори у регіонах, що належать до «зеленої» (зокрема, у Запорізькій області) і «жовтої» зон. Водночас у «червоній» і «помаранчевій» зоні вони й надалі залишаться закритими.

Вступна кампанія у розпалі

З 1 серпня вступники вже можуть реєструвати свої електронні кабінети, а з 13 серпня – подавати заяви на вступ до закладів вищої освіти. Цього ж місяця вони вже мають пройти вступні іспити, творчі конкурси та співбесіди.

Карантин по-новому

Починаючи з останнього місяця літа, регіони України будуть поділені на 4 кольорові зони за рівнем поширення коронавірусу. Від «зеленої зони», де ситуація найбільш сприятлива, до «червоної», де вона найгірша.

Колір кожної зони залежатиме від рівня наповненості лікарень, кількості тестувань на 100 тис. громадян, відсотка виявлення хворих і динаміки захворюваності. Від кольору залежатиме рівень карантинних обмежень у кожній області.

Головний санітарний лікар Запорізької області Роман Терехов заявив, що наразі ситуація із захворюваністю на коронавірус у Запорізькому регіоні відповідає «зеленій зоні». Це означає, що на території області з 1 серпня продовжать діяти вже звичні обмеження:

  • проведення масових заходів за участю не більше однієї особи на 5 кв. м площі будівлі або території;
  • діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю зал на 50% місць;
  • перевезення пасажирів в автобусах, електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті на міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні в кількості не більше, ніж кількість місць для сидіння.

Також зберігається вимога на обов’язкове носіння захисних масок та респіраторів у громадських будівлях та транспорті.

Країна у смартфонідодаток Дія

На пошті та в ломбарді можна буде пред’являти документи із «Дії». Небанківські фінансові установи зможуть ідентифікувати клієнтів через цифрові документи із мобільного додатку «Дія». Насамперед це стосується страхових компаній, кредитних спілок, ломбардів, платіжних організацій, операторів поштового зв’язку, інших установ, що надають послуги з переказу коштів та здійснення валютних операцій тощо. Українці згодом зможуть отримувати послуги у цих установах без паперових документів, а лише зі смартфоном. Працівники таких установ будуть ідентифікувати клієнтів за допомогою цифрової ID-картки чи закордонного біометричного паспорта громадянина через мобільний додаток «Дія».

Українцям більше не потрібно буде носити з собою паперову версію ідентифікаційного коду. Зараз цей документ став доступним у додатку «Дія». Цифровий ідентифікаційний код можна буде подати держорганам чи іншим відомствам, де його вимагатимуть, через QR або пуш-повідомлення.

Читайте також: За якими правилами працюватимуть школи в Запоріжжі під час карантину