Володимир Буряк повідомив запоріжцям, як місто житиме з переходом у червону зону

Міський голова подякував запоріжцям за підтримку та надану можливість надалі працювати на посаді міського голови Запоріжжя. Нагадаємо, на місцевих виборах міського голови, які відбулись 25 жовтня, Володимир Буряк отримав беззаперечну перемогу – за нього віддали свої голоси майже 60% містян.

При цьому мер Запоріжжя підкреслив, що це не привід зупинятися на досягнутому, адже попереду в Запоріжжя, як і в інших міст, багато серйозних викликів через пандемію коронавірусу. Відсьогодні місто увійшло до “червоної” зони. За весь час пандемії у Запоріжжі COVID-19 діагностували у більш ніж 6000 містян. Крім того, інфекція забрала життя вже більш ніж 50 людей.

Запоріжжя не стало чекати офіційного переходу на новий рівень епіднебезпеки. Заздалегідь були перепрофільовані ще більше ліжко-місць під лікування пацієнтів із COVID 19 та додатково обладнали централізованою подачею кисню наявні ліжка. Також, на позачерговій сесії були перерозподілені кошти для закупівлі додактового обладнання для запорізьких лікарень.

Окрім цього ведеться активна робота зі створення міськоі? лабораторіі? ПЛР-діагностики, на базі якоі? місто зможе оперативно та безкоштовно робити тести для виявлення COVID 19. Вона має запрацювати на початку наступного року.

Зі вступом Запоріжжя до червоної зони в місті працівники Національної поліції посилять патрулювання та перевірку дотримання вимог карантину у магазинах, кафе, транспорті, на ринках тощо. Військовослужбовці Національної гвардії патрулюватимуть місця масового скупчення людей, зокрема зупинки громадського транспорту. Транспорт продовжуватиме перевозити пасажирів виключно за кількістю сидячих місць та ВИКЛЮЧНО В МАСКАХ. Перебування на ринках і в магазинах, як і в інших закладах, можливе виключно в масках та респіраторах як для працівників, так і для відвідувачів. Посилено роботу мобільних груп, які перевіряють дотримання карантинних вимог у місті. Роботу кафе, ресторанів та інших закладів громадського харчування ЗАБОРОНЕНО після 20.00, крім доставки та на винос. Спортивні зали, фітнес-центри, перукарні та інші підприємства побутового обслуговування можуть функціонувати лише за умови регулярної дезінфекції приміщень, а також забезпечення дотримання соціальної дистанції між відвідувачами. Масковий режим – обов’язковий!Під лікування хворих на коронавірус буде додатково перепрофільовано 90 ліжок у 1-й міській лікарні та 50 ліжок до 160 наявних у 9-й міській лікарні, а також 37 ліжок у 5-й дитячій лікарні. Продовжується робота з обладнання централізованим киснем додаткових ліжок у всіх медзакладах міста. Дитячі садки та 1-4 класи продовжують роботу з суворим дотриманням карантинних вимог.

Мер Запоріжжя Володимир Буряк в черговий раз закликав містян дотримуватися карантинних вимог: уникати скупчень людеи?, НОСИТИ ЗАХИСНІ МАСКИ, ретельно мити руки, обробляти і?х антисептиком.

Читайте також: За що відповідає міська влада Запоріжжя – інфографіка