Щасливі діти – це щасливі дорослі в майбутньому

Фото Галина 4х6Про це наголосила завідувачка сектору соціального захисту прав дітей служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради Галина Субота.

Тема життя дітей останніми десятиріччями набрала особливої актуальності. Міжнародні організації приділяють багато уваги захисту прав дітей, можливостям їхнього розвитку та складають рейтинги «найкращих країн для дітей». Як не прикро це зауважувати, але, згідно з останнім дослідженням ЮНІСЕФ, жодна країна не забезпечує належного захисту здоров’я дітей та їхнього майбутнього. Про це йдеться у звіті ООН «Майбутнє заради дітей» від понад 40 експертів з охорони здоров’я дітей і підлітків.

Результати цього дослідження змушують замислитись нас, дорослих, а що ж можна вже сьогодні почати змінювати, аби діти почувались безпечно, мали можливість реалізації своїх мрій та основних прав, як освіта, медична допомога, гідні умови проживання.

Щоб далеко не ходити за прикладами, одразу пригадались міські програми підтримки дітей та сімей з дітьми, які діють у нашому місті і в рамках яких тисячі запоріжців – дорослих і малих – отримали допомогу. Наприклад, міська програма «Діти Запоріжжя», спрямована на допомогу дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям. Завдяки їй новостворені дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї отримують щомісячну допомогу на кожну дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, яка виховується в дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях. Лише в Хортицькому районі було збудовано комплекс із чотирьох дитячих будинків сімейного типу.02 (1)

Або ще один важливий соціальний проєкт, який діє в Запоріжжі з березня 2019 року – «Затишна домівка» – центр соціальної підтримки дітей та сімей.  Це єдиний заклад подібного типу в Україні, який фінансується з міського бюджету. У ньому мають можливість проживати діти-сироти після досягнення ними 18-ти років і аж до 23-х років. Також центр надає допомогу мамам з дітьми, котрі опинилися у складних життєвих обставинах.IMG_5282

Не секрет, що черга у дитячі садочки була великою проблемою для нашого міста. І вже сьогодні помітно, що міська влада робить усе можливе, аби її вирішити. Ще чотири роки тому, на початку реалізації міської програми, черга становила понад 1600 місць, а сьогодні вже майже ліквідована. І вдалось це зробити за рахунок відновлення та реконструкції дошкільних закладів, які були зачинені багато років тому.

Хтось жартував, що наш мер дуже любить читати, тому багато уваги приділяє роботі бібліотек. Насправді ж міський голова усвідомлює: аби виграти конкуренцію із новими інформаційними технологіями, книгарням і бібліотекам необхідно модернізуватись, стати привабливими для дітей, тому і з’являються в Запоріжжі медіатеки, центри безперервної освіти, коворкінги. Ще одна ініціатива мера, пов’язана з бібліотеками, – програма розвитку, яка передбачає оновлення, реконструкцію всіх бібліотек, підвищення заробітних плат бібліотекарям без скорочення жодного працівника.

І якщо хтось скаже, що бібліотеки – це для заучок, то спортивні школи – це майже для всіх. І місто намагається зберегти їх будь-якою ціною. Дитячо-юнацька футбольна школа «Металург» замість приватної стала комунальною, а це значить, що більше дітей отримали доступ до занять. Два роки тому було відкрито відділення ДЮСШ «Салют» з хокею, де зараз займаються 126 учнів. Невдовзі на місці колишнього стадіону «Будівельник» повстане сучасна льодова арена. Міська влада фінансує 20 міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл, у яких займаються майже 7 тисяч юних спортсменів  і де представлено понад 30 видів спорту: бокс, боротьба, художня та спортивна гімнастики, гандбол, футбол, східні одноборства, плавання, легка атлетика, волейбол, баскетбол, фехтування, хокей, академічне веслування тощо.

Багато зроблено в цій сфері, а ще більше робитиметься, адже міський голова Володимир Буряк не збирається зупинятись на досягненому. Партія Володимира Буряка «Єднання» – це коло експертів із різних галузей, об’єднаних однією ціллю – зробити життя запоріжців та їхніх сімей комфортним та безпечним. І дитячим проблемам приділятиметься особлива увага. І це не просто слова, а дії, підкріплені цілою низкою прикладів, коли розвиток дітей, їхнє майбутнє, їхні мрії, їхнє навчання – це ті сфери, де міська влада працює самовіддано, де вже видно результат, і, що найважливіше, – він ставатиме помітнішим щороку: бо зі щасливих дітей виростають щасливі дорослі.

Читайте також: Володимир Буряк перемагає в першому турі виборів мера Запоріжжя