Будівлю запорізької ДЮСШ «Металург» було повернуто у власність дитячої школи лише минулого року завдяки зусилллям міської влади

Там одразу почались ремонт та реконструкція спортивних приміщень, адже деякі з них використовувались не за призначенням або перебували у незадовільному стані.

У 2016 році у ДЮСШ «Металург» навчалися 650 юних спортсменів. Тепер їх близько 1450 – це завдяки не лише популяризації спорту у місті, а й роботі міської влади, яка робить все необхідне для розвитку дитячого футболу.IMG_9392

Нагадаємо, у 2015 році у місті розпався професійний футбольний клуб «Металург», який належав приватному власнику. А разом з ним на межі зникнення опинилась і ДЮСШ «Металург». У 2016 році рішенням сесії міськради була створена нова міська дитячо-юнацька спортивна школа «Металург Запоріжжя». До її складу увійшов тренерсько-викладацький склад ліквідованої школи та її вихованці.

Тож з 2017 року почалося нове життя ДЮСШ. Міська влада щорічно спрямовує кошти на розвиток інфраструктури і матеріально-технічної бази школи. Наприклад, у 2020 році придбано нерухоме майно, яке знаходиться по вул.12 Квітня, 2 (2-поверхова будівля площею 1201,4 кв. м, 5 футбольних полів, 4 гаражі).

Вже вдалося замінити штучне покриття 4 футбольних майданчиків. Крім того, цього року в березні розпочато ремонт спортивного залу ДЮСШ «Металург», адже вся будівля і спортивний зал зокрема перебували в занедбаному стані і конче потребували оновлення. Ремонт посприяє кращій підготовці юних спортсменів, особливо у зимовий період.
SHER2776_новый_размер

За дорученням міського голови Володимира Буряка було розроблено плани щодо розвитку ДЮСШ «Металург». Зокрема, зараз капітально ремонтується спортивна зала на 2 поверсі будівлі, яка довгі роки не експлуатувалася як спортзал. Вихованців у школі сотні, і тепер молодші групи зможуть займатись в цьому залі футболом. Вже в кінці літа планується повернути зал до спортивного процесу. В будівлі вже зроблено гарний тренажерний зал, через тиждень розпочнуть перестилати і останнє 5 шкільне поле зі штучним покриттям. Загалом до 1 вересня тут буде добре оновлений спортивний комплекс.SHER2810_новый_размер

Вже готовий і проєкт на приведення до ладу фасадної частини, ремонту даху та посилення самої конструкції будівлі школи, оскільки вона вже дещо застаріла. Але після ремонту зможе прослужити ще десятки років. Тому на цей рік з міського бюджету буде виділено понад 7 млн грн для того, щоб дитячий футбол в ДЮСШ «Металург» отримав гарну інфраструктуру.

Своєю чергою директор футбольної школи «Металург Запоріжжя» Дмитро Запороженко розповів, що в оновленому спортзалі будуть займатися футболом хлопці віком від 6 до 12 років. Також заплановано, що вихованці віком від 13 до 17 років, які вже беруть участь в чемпіонатах України, зможуть займатися тут фітнесом.

– Минулого року будівля перейшла у власність міста, і ви самі бачите, що, як і спортивний зал, вона знаходиться в жалюгідному стані. Тому проводимо всі необхідні заходи для її реконструкції. Знаєте, коли все це було у приватних руках, тут навіть примудрилися на 2 поверсі замість футбольного майданчика організувати кафе з кухнею. Коли ми сюди зайшли і стали потім все тут розбирати, переконалися, що вони не дотримувалися ніякої пожежної безпеки. Тут була обладнана кухня, яка не витримувала жодних санітарних норм. У мене просто в голові не вкладалося, як таке можна було зробити зі спортивним залом, – обурюється директор ДЮСШ.SHER2915_новый_размер

Але коли за справу беруться професіонали, то і справа йде на лад. От і дитяча школа тепер функціонує, як слід.

Біля школи планують побудувати критий манеж, де зможуть займатись діти з профільних спортшкіл (волейболом, баскетболом, гандболом, мініфутболом). Це стане логічним продовженням розвитку спортивної інфраструктури міста, та, зокрема, дитячо-юнацької спортивної школи «Металург».

У Запоріжжі з 2016 року працює міська програма підтримки розвитку спорту. У 20 запорізьких дитячо-юнацьких спортивних школах та у ДЮСШ «Металург» займаються понад 7 тис. дітей. У школах представлені близько 40 видів спорту, якими займаються тисячі дітей. Зокрема футбол, хокей, волейбол, гандбол, баскетбол, бокс, боротьба, східні одноборства, художня та спортивна гімнастика.

За ініціативою міського голови Володимира Буряка підтримку отримають не лише спортивні заклади, а й тренери та спортсмени. Протягом 2016-2020 років для міських ДЮСШ придбано спортивного інвентарю та одягу на загальну суму 16,74 млн грн.

Читайте також: